VALORANT Challengers TR: Birlik Ligi 2023 Panorama #1 mix VALORANT

VALORANT Challengers TR: Birlik Ligi 2023 Panorama #1

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 2023 sezonunun ilk haftası tamamlandı. Haftanın kazanan takımlarını, en göze çarpan oyuncuları ve istatistiklerini derlediğimiz yazımız sizlerle.

İlk hafta puan durumu
İLK HAFTA SONUNDA OLUŞAN PUAN DURUMU

VALORANT Challengers TR: Birlik Ligi 1. Haftası’na Genel Bakış

İlk haftanın tamamlanmasının ardından Papara SuperMassive oynadığı 2 karşılaşmayı da kazanarak zirveye yerleşti. Fire Flux Esports, Team Galakticos, Fenerbahçe Espor ve IF Parla Esports haftayı galibiyet ile kapatırken, DenizBank Wildcats, Thunderbolts Gaming, Digital Athletics, Galatasaray Espor ve S2G Esports galibiyet ile tanışamadı.

SuperMassive’den İyi Başlangıç

Haftanın flaş takımı Papara SuperMassive sezona güçlü rakibi S2G karşısında galibiyet ile başladı. CyderX, Elite ve Burzzy gibi isimleriyle rakibine harita vermeyen ekip ilk maçını rahat geçti. Haftayı 2 karşılaşma oynayarak tamamlayacak tek takım olan SUP ikinci karşılaşmasında da hata yapmadı. Galatasaray Espor karşısında da baskın bir oyunla 2-0 kazanan ekip, liderlik koltuğuna ilk haftadan yerleşti. Papara SuperMassive oyuncusu Elite 2.0 KDA ile haftanın KDA lideri oldu.

2023’e Tatlı Bir Merhaba

Sezonun ilk haftasını galibiyetle kapatan diğer ekipler Fire Flux EsportsFenerbahçe Espor, Team Galakticos ve IF Parla Esports’da da yüzler gülüyor.

  • Formda rakibi IF Parla’yı 2-0 mağlup eden Fire Flux Esports’da özellikle Wo0t’un performansı dikkat çekti. 295 savaş skoruna ulaşan oyuncu ilk haftanın göze çarpan oyuncuları arasında yer aldı.
  • Haftanın heyecan düzeyi en yüksek karşılaşması için Fenerbahçe Espor ve İstanbul Wildcats maçı gösterilebilir. Neredeyse toplam 3 saat süren haritalar sonunda 2-1 kazanan FB Esports haftayı galibiyetle kapattı.
  • Haftanın son gününde Thunderbolts Gaming’i 2-1 geçen Galakticos’da Baransel ve SturNN dikkat çeken isimler arasındaydı.
  • Sezon öncesi dönem turnuvalarında harikalara imza atan IF Parla Esports, lige FF yenilgisiyle başladı. Haftayı son günün de Digital Athletics’i 2-0 geçen ekip moral buldu.

İlk Maçın Günahı Olmaz Tayfa

Her spor dalında olduğu gibi esporda da ilk haftalar pek çok sürpriz sonuca gebedir. Haftayı özetlediğimiz VALORANT Challengers TR: Birlik Ligi 2023 Panorama #1 yazımızın bu kısmında bizleri şaşırtan sonuçlara ve olaylara yer vereceğiz. Fakat başlıkta da belirttiğimiz üzere ilk maçın günahı olmaz. Bu sebeple Birlik Ligi’nde mücadele eden tüm takımlara başarılı bir sezon geçirmelerini diliyoruz.

VALORANT Birlik Ligi 2023 1. hafta 1. gün maç özetleri ve sonuçlarını burada bulabilirsiniz.

VALORANT Birlik Ligi 2023 1. hafta 2. gün maç özetleri ve sonuçlarını burada bulabilirsiniz.

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 1. Hafta Tamamlandı!

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi ile alakalı tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir