VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi: Bölüm 2 VALORANT

VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi: Bölüm 2

VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi: Bölüm 2 hız kesmeden devam ediyor. 6-7-8 Mayıs tarihlerinde oynanan 5. hafta mücadeleleri ligdeki dengeleri oldukça değiştirdi. Maç fazlasıyla liderlik koltuğunu Digital Athletics’den alan Fire Flux ve bu hafta ligde galibiyet ile tanışan DenizBank Wildcats bu hafta öne çıkan takımlar oldular. Haberimizden ligdeki puan durumuna ve 5. hafta maçlarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi : Bölüm 2’de 5. Hafta Oynanan Maçlar Sonucu Oluşan Puan Durumu

VLC Türkiye : Bölüm 2, Beşinci Hafta Maç Sonuçları

6 Mayıs Cumartesi

Papara SuperMassive | 0 – 2 | S2G Esports

5. Haftanın ilk mücadelesi Papara SuperMassive ile geçtiğimiz bölümün şampiyonu S2G Esports arasında oynandı. Mücadele Papara SuperMassive takımının seçimi olan LOTUS haritasında oynandı. Haritanın ilk yarısını 9-3 kazanan S2G Esports, ikinci yarıda da üstünlüğünü korudu ve haritayı 13-5 kazandı.

Serinin ikinci haritası S2G Esports’un seçimi olan HAVEN haritasında oynandı. LOTUS’da olduğu gibi HAVEN’de de rakibine üstünlük kuran S2G, ilk yarıyı 8-4 haritayı ise 13-7 kazandı ve seriden 2-0’lık galibiyet ile ayrıldı.

Galakticos | 1 – 2 | Galatasaray Esports 

Ligde 2 galibiyet 2 mağlubiyeti bulunan iki takımın mücadelesi BİND haritası ile başladı. BİND’de rakibini 13-8 mağlup eden Galakticos seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci haritası HAVEN haritasında oynandı. Galakticos’un etkili oyununa bu sefer karşılık vermeyi başaran Galatasaray bu haritayı 13-9 kazandı ve durumu eşitledi.

Karar haritası olan PEARL iki takım için de heyecanlı anlara sahne oldu. Serinin son haritasında rakibinden daha iyi oyun sergilemeyi başaran Galatasaray Esports haritayı 13-10 kazandı ve galibiyet sayısını üçe çıkardı.

7 Mayıs Pazar

Fire Flux Esports | 2 – 0 | Fenerbahçe Esports

Ligin zirve adaylarından Fire Flux, ligin son sıralarında yer alan Fenerbahçe karşısında BİND haritasını 13-9 kazanarak seriye hızlı bir başlangıç yaptı.

Fire Flux’ın seçimi olan serinin ikinci haritası SPLİT’te rakibinin oyun kurmasına hiç izin vermeyen Fire Flux kendi haritasını 13-3 kazandı ve liderlik koltuğunu devraldı.

Thunderbolts Gaming | 0 – 2 | DenizBank Wildcats 

Ligin son sıralarında yer alan iki takımın mücadelesine DenizBank Wildcats rakibinin seçimi olan FRACTURE haritasını 13-7 kazanarak hızlı bir başlangıç yaptı.

Ligdeki ilk galibiyetini arayan Wildcats kendi seçimi olan PEARL haritasını da 13-9 kazanarak aradığı galibiyete ulaşmış oldu ve seriyi 2-0 noktaladı.

8 Mayıs Pazartesi

Digital Athletics | 2 – 0 | S2G Esports

Lige hızlı bir giriş yaparak zirveyi haftalardır bırakmayan Digital Athletics, son şampiyon karşısında HAVEN haritasını 13-10 kazandı ve seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci mücadelesi muazzam bir çekişmeye sahne oldu. ASCENT haritasında iki takımda birbirine üstünlük kuramadı ve maç uzatmaya gitti. Uzatmalarda rakibini 16-14 mağlup etmeyi başaran Digital Athletics, son şampiyona çelmeyi taktı ve zirve hedefini sürdürdü.

Mobil Oyunların Son Yıllardaki Yükselişi: Nedenleri ve Etkileri

VALORANT Rank Tahmin Etme Nasıl Oynanır ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir