VCT 2023 EMEA VALORANT tr

VCT 2023 EMEA Normal Sezonu Tamamlandı

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT 2023 EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA ‘te normal sezonlar tamamlandı. EMEA Bölgesinin lideri namağlup FNATIC olurken Amerika Bölgesinin lideri ise VCT LOCK//IN São Paulo ikincisi LOUD oldu. Pasifik bölgesinin lideri ise yine VCT LOCK//IN São Paulo 3.’sü DRX oldu. VCT 2023 EMEA ile ilk ligimize adım atalım.

VCT 2023 EMEA

VCT 2023 EMEA liginde tam anlamıyla FNATIC rüzgarı vardı. Sezonun ilk iki maçında Alfajer‘den yoksun çıkan FNATIC sezonu namağlup tamamladı. Çıktığı 9 karşılaşmada sadece BBL Esports‘a harita kaybeden güçlü ekip VCT LOCK//IN São Paulo şampiyonluğu sonrasını yükselişini devam ettirdi.

FNATIC‘i takip eden NAVI ise sezonun ilk ve son karşılaşmalarını kaybetse de ligi 7-2 ile bitirdi. Özellikle shao ve Zyppan‘ın öne çıkan performansları ile play-offlara yarı finalden başlayacak olan ekipte hedef şampiyonluk.

Team Liquid için kötü başlayan VCT 2023 EMEA güzel devam etti. Ligin ilk maçında Team Vitality‘e kaybeden TL sezon içinde ilk iki sıradaki NAVI ve FNATIC‘e kaybederek ligi ilk 3’te tamamladı.

İspanyol temsilcisi Giants Gaming VCT 2023 EMEA kabus gibi başlangıç yapsa da devamını getirdi. Sezonun ilk maçlarını FNATIC ve NAVI mağlubiyetleri ile başlayan Giants lig sürecinin devamında play-offlara kalmayı başardı.

FUT Esports için ayrı bir paragraf açmamız gerekiyor. VCT LOCK//IN São Paulo‘da gösterdikleri güzel performansı yükselterek devam ettiren temsilcimiz ortaya koyduğu güzel takım oyunu ile birlikte play-offlara kaldı. VCT 2023 EMEA sezonu son maçında bir diğer temsilcimiz BBL Esports‘u yenerek play-off potasının dışına iten FUT Esports play-off mücadelesinde ilk maçına Giants Gaming karşısında çıkacak.

Team Vitalty EMEA‘nın ilk haftasında 2 galibiyet ile güzel bir giriş yapsa da sezonun devamında üst üste mağlubiyetler aldı. Sezonun son maçında Heretics‘i 2-0 yenen Vitality bu sonuçla birlikte play-off biletini kapmış oldu.

BBL Esports için kabus gibi başlayan lig süreci koç değişikliği sonrası adeta bir peri masalı gibi geçse de son maçta aldığı mağlubiyet ile birlikte tekrar kabus gibi bir sezon oldu. Lige 0-4 ile başlayan temsilcimiz devamında 3 galibiyet alsa da play-offlara yükselmek için yetmedi.

Bir diğer İspanyol ekibi Team Heretics için işler iyi gitmedi. Sezona FUT Esports karşısında mağlubiyet ile başlayan Heretics sezonu sadece 2 galibiyet ile 8. sırada tamamladı. keloqz‘un düşük performansı ve sezon ortasında zeek‘in aktif kadrodan çıkması sonrası toparlanamayan Heretics play-off göremeden lig sürecinde veda etmiş oldu.

Sezon başında iyi sıralama yapması beklenen takımlardan olan KOI en büyük sürprizlerden birisini yapmış oldu. Sezonun ilk maçında NAVI karşısında kazanan KOI sonraki 6 maçından da mağlubiyetle ayrıldı ve play-off mücadelesini kaybetti.

Ligin son sıradaki ekibi Karmine Corp için facia gibi bir sezon geçti. Ligin ilk haftasında temsilcimiz BBL Esports‘u yenerek başlayan KC kalan 8 maçta sadece KOI karşısında kazanabildi ve ligi son sırada bitirdi. Ligin ortasında Newzera‘nın aktif kadrodan çıkması üzerine asistan koçunun kadroya eklenmesi üzerine istediğini veremeyen KC için sezon kötü geçmiş oldu.

BBL Esports – FUT Esports VCT:EMEA Derbisi Sonrası Açıklamalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir