Apex Legends

EA, Fortnite’ın tahtına göz dikti: Apex Legends mobile geliyor

Battle royale oyunları kuşkusuz PC’den sonra en çok mobil cihazlarda oynanıyor. Hele PUBG Mobile, bir battle royale oyunu olarak, oyunlarla alakasız kitleleri bile kısa süre içerisinde “gamer” yaptı. Hal böyleyken, Electronic Arts da kuşkusuz bu pazara girmek isteyecekti -ki öyle de oldu. Yeni gelişmelere göre EA, Fortnite’ın tahtına göz dikti: Apex Legends mobile geliyor. 

Battle royale oyun türünün iki şahı, PUBG ve Fortnite, PC platformunda yakaladığı başarıyı benzer şekilde mobilde de sürdürdü. Piyasaya sürüldükleri tarihlerden kısa bir süre sonra mobil cihazların platformlarına da gelen oyunlar, yoğun ilgi sayesinde ister istemez büyük bir pazar tesis etmiş oldular.

Respawn’ın geliştirdiği, Electronic Arts’ın yayınladığı Apex Legends, PUBG ve Fortnite’ın sahip olduğu pazar hakimiyetini, mobile gelerek kırmayı planlıyor.

EA’nın hissedarlarıyla paylaştığı raporda, oyunun ilk çeyrekteki gelir akışı, oyunun yaşadığı problemler yüzünden, düşmüş gözüküyor. Ayrıca, firmanın paylaştığı aynı raporda, oyunun mobil cihazlar gibi farklı platformlara da gelebileceği belirtiliyor. Konuyla ilgili fazla bir bilgi paylaşımı yapmayan firma, aynı zamanda oyunun kısa bir süre içerisinde Çin’de de oynanabileceğini ifade etti. Bu da Apex Legends’ın pazar hakimiyetini oldukça genişletecek bir adım olacak.

Apex Legends ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir