dexerto.com Apex Legends

Apex Legends’tan en çok para kazanmış 20 oyuncu

Apex Legends espor sahnesine yeni giriş yapmış bir oyun olsa da şimdiden profesyonel oyunculara ve yayıncılara büyük meblağlarda para kazandırmış durumda. Sizin için şimdiye değin Apex Legends’tan en çok para kazanmış 20 oyuncuyu listeledik. Listede temsilcilerimiz Mithrain, Videoyun ve wtcN da var.

Öncelikle baştan uyaralım, diğer “20 oyuncu” listelerimizde olduğu gibi bu listede de oyuncuların sadece ama sadece turnuvalardan kazandıkları paraları göz önünde bulundurduk. Kabul edileceği üzere, oyuncuların takımlardan, sponsorluklardan ve reklam anlaşmalarından kazandıkları paraların kaydını tutmak imkansız. Çünkü ne takım ne de oyuncular bu paranın kaydının tutulmasına izin verilmiyor, pek doğal bir biçimde. Bu kısa bilgilendirmeyi yaptıktan sonra listemize geçebiliriz.

Apex Legends’ta her ne kadar büyük resmi turnuvalar yapılmadıysa da, oyunun piyasaya çıktığı 4 Şubat’tan beri birçok irili ufaklı turnuva yapıldı. Büyük organizasyonların takımları ve oyuncuları bu turnuvalarda yer aldılar. Elbette diğer oyunlara nazaran bu listedeki para miktarları oldukça az olacak, lakin bu yine de listeyi yapmaya bir engel değil.

Listenin en başında, NRG Esports’un çatısı altında mücadele eden Coby ‘dizzy’ Meadows var. Amerikalı oyuncu 39 bin dolar ile zirvede. Listenin ikinci sırasında ise, Amerikalı oyuncu Jordan ‘HusKers’ Thomas var. Şu ana değin 38 bin dolar kazanan oyuncu, Rogue’da mücade ediyor.

Üçüncü sırada ise, 30 yaşındaki bir başka Amerikalı oyuncu Richard ‘KingRichard’ Nelson var. Fornite da oynayan oyuncu şu ana değin 37 bin dolar kazandı. Aynı zamanda NRG Esports için mücadele etmeye devam ediyor.

Listenin ilk altı sırasını her ne kadar Amerikalılar yer alsa da, yedinci, sekizinci ve dokuzuncu, temsilcilerimiz Mithrain, Videoyun ve wtcN’a ait. Türkiyeli yayıncıların Twitchcon’daki Apex Legends turnuvasında gösterdiği performans onları listenin ilk sıralarına yerleştirdi.

İşte şu ana değin Apex Legends’tan en çok para kazanmış 20 oyuncu:

Görsel kaynağı: dexerto.com

Liste en son 1 Mayıs’ta güncellendi.

Apex Legends ile ilgili gelişmeleri güncel olarak takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

İlginizi çekebilecek diğer “20 oyuncu” listeleri:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir