Apex Legends

Shroud: “Apex Legends’ı Fortnite ile kıyaslamak adil değil”

Ünlü yayıncı ve eski profesyonel CS:GO oyuncusu Shroud, Apex Legends’ın Fortnite ile kıyaslanmasını adil bulmadığını söyledi.

Apex Legends, 4 Şubat 2019 tarihinde piyasaya sürüldüğü andan itibaren oldukça ses getiren bir battle royale oyunu oldu. Fornite’ın hem oyuncu hem de izleyici sayısı bakımından sahip olduğu rekorları kırmasıyla da beraber uzun bir süre Fortnite ile kıyaslandı. Hatta birçok kişi kısa süreliğine de olsa Fornite‘ın devrini sonlandırdığını düşündü.

Bu kıyaslama, ilk başta Apex Legends’in yükselişine katkı sunsa da sonralarında oyun acımasız bir şekilde eleştirilmeye başlandı. Nihayetinde Apex Legends piyasa süreli daha 3 aydan az oluyor ve oyun birçok probleme sahip. Laglar, server problemleri, hileler, buglar, optimizasyon sorunları derken oyun çok fazla eleştiri almaya başladı. Lakin bu eleştiriler, oyun özellikle Fortnite ile kıyaslanmaya başladığında oldukça acımasız olabiliyor.

Ünlü Kanadalı yayıncı Shroud, Twitch üzerinden yaptığı dünkü yayınında, bu duruma dikkat çekti. Yayıncı da her ne kadar bir süre önce oyunu eleştirse de, hatta oyundaki mevcut problemlerden dolayı oyunu bırakacağını ifade ettiyse de, oyunun üreticisi Respawn‘ı eleştirmek için Fortnite’ı kullanmadı. Oyunun problemlerini, yine kendi problemleri üzerinden eleştirdi.

Birkaç gündür Apex Legends’a tekrar oynamaya başlayan ünlü yayıncı, söz konusu durum hakkında şu şerhi düştü:

“Fortnite uzun bir gelişim sürecindeydi, sonuçta bir gecede olmadı hiçbir şey. Bence Respawn da aynı şeyi yapacak… Onlar da [Apex’in] böylesine bir etki yaratacağını bilmiyordu, buna hazır değillerdi, bu tamamen doğal. Şimdi oyun oturmuş durumda, güncellemelerini yayımlayacaklar, ekibe daha fazla insan alacaklar, sonrasında ise kalkışa geçecekler.”

Hakikaten de Shroud’un da belirttiği gibi, Fortnite çok uzun zamandır zaten battle royale için hazırlanıyordu -ki oyunları zaten kuruluydu, amiyane tabirle sadece bir mod getirdiler. Respawn ise baştan bir oyun yaptı. Elbette tıpkı Fortnite’ın en başında yaşadığı sorunlar gibi sorunlar yaşayacaklar, her oyun gibi. Bu sebeple şunu söylemekte var: eleştiri baki, lakin doğrusu.

Shroud ve Apex Legends ile ilgili gelişmeleri güncel olarak takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir