Apex Legends

Respawn 770 bin hileciyi Apex Legends’tan banladı

Apex Legends, 4 Şubat 2019 tarihinden, yani piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren yoğun bir şekilde hilecilerle mücadele ediyor. Oyunun mekanik problemleri bir yana, üzerine bir de hileciler eklenince ister istemez geliştirici firma Respawn’a da çok iş düşüyor. Neyse ki oyun şu ana değin oyuncuları engellemekte çok çekingen davranmıyor ve şu ana dek firma 770 bin oyuncuyu banladı.

Electronic Arts’ta, Drew McCoy’un paylaştığı bir blog yazısına göre, Respawn şu ana değin Apex Legends’tan toplamda 770 bin oyuncuyu banladı. Ayrıca firma 300 binin üzerinde hesap açımını engelledi.

Bu haftaki ban dalgasında ayrıca “cheat seller” (hile satıcısı) olan ve hile konusunda reklam yapan 4 binin üzerinde hesap banlandı. Böylelikle hile satışına katkı sunan bu ve benzeri hesapların sayısı geçen zamanlara göre yarı yarıya düşürülmüş oldu.

2019 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülen oyun bir yandan da mekanik problemlerin (buglar, server lagları, optimizasyon sorunları) yarattığı olumsuz etkiyi en asgari düzeye indirmeye çalışıyor. Elbette hile artışı da bir mekanik problem, lakin nihayetinde oyunun ismi her ne olursa olsun, her zaman “hile” olacak.

Hatta geçtiğimiz günlerde, ünlü Kanadalı yayıncı Shroud, bu konu hakkında firmaya çok fazla acımasızca davranıldığını itiraf etmişti ve oyunu Fortnite ile kıyaslamanın adil olmadığını beyan etmişti.

Respawn’ın tüm bu problemler karşısında önümüzdeki günlerde oyuna yeni bir güncelleme getireceği konuşuluyor.

Apex Legends ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir