Dota 2

WePlay! Coronavirüs ile mücadele için Dota2 turnuvası düzenleyecek

WePlay!, WeSave! Charity Play adı altında corona virüs ile mücadele için bağış turnuvası düzenleyecek. Turnuva ödül havuzu ise yaklaşık 120 bin dolar civarında olacak.

Dünyayı etkisi altına alan bu virüs insan sağlığını tehdit ediyor. Bu yüzden dünyanın çeşitli yerlerindeki espor turnuvaları coronavirüs sebebiyle ertelenmek zorunda kalıyor. Ancak bu iptallere ve tüm seyahat kısıtlamalarına yanıt olarak, WePlay! coronavirüsle savaşmak için farkındalığı ve parayı artırmak amacıyla dünyanın en büyük takımlarından bazılarıyla çevrimiçi, kar amacı gütmeyen bir turnuva düzenliyor.

WeSave! Charity Play ismi ile düzenlenecek turnuvaya 4 bölgeden 24 takım katılacak. 20-26 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik yayın ve diğer içerikler dahil olmak üzere WePlay! tarafından çevrimiçi gerçekleştirilecek. On dört takım etkinlikte yarışacaklarını açıkladı. Diğer 10 takımın önümüzdeki hafta sosyal medya üzerinden açıklayacakları bekleniyor. Ekipler arasında EHOME, Invictus Gaming, TNC Predator, Geek Fam, BOOM Esports, HellRaisers, Virtus Pro, Team Liquid, Team Secret, Team Nigma, No Ping Esports, Thunder Predator ve beastcoast bulunuyor. Turnuvanın ödül havuzu ise 120 bin dolar olarak belirlendi. En önemlisi salgın için her bölgeye 20 bin dolar bağışta bulunulacak. Turnuvaya daha fazla sponsor gelmesi veya bağış yapılması durumunda toplam ödülün ve yapılacak bağışın artması bekleniyor. Etkinlik ise Rusça ve İngilizce olarak yayınlanacak.

Bildiğimiz üzere en son WePlay! Bukovel Minor turnuvasını Team Nigma kazanarak Dream League Season 13: The Leipzig Major turnuvasına gitmeye hak kazanmış ancak tüm takımlar turnuvada Team Secret’ın gölgesinde kalmıştı. Büyük bir para ödülü olmasa da takımlar için prestij turnuvası olacağa benziyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.