DenizBank İstanbul Wildcats, yzn ile anlaştığını duyurdu League of Legends League of Legends Haberleri

DenizBank İstanbul Wildcats, yzn ile anlaştığını duyurdu

Şampiyonluk Ligi ekiplerinden DenizBank İstanbul Wildcats, yeni orta koridorunu duyurdu. Takım yaptığı açıklama ile Emre “Yzn” Akça’yı kadrosuna kattığını açıkladı. Eski adıyla Köfte olarak tanıdığımız oyuncu bu şekilde yuvasına geri döndü.

DenizBank İstanbul Wildcats, orta koridoru Serin’in ayrılmasından sonra boşluğu doldurdu. Ekip yaptığı açıklama ile eski oyuncusu yzn ile anlaştığını duyurdu.

Eski Köfte Şimdi YZN

Akademi Ligi’nin kurulmasıyla HWA Gaming’e transfer olan isim ülkemizdeki ilk profesyonel oyunculuk deneyimini bu şekilde yaşadı. İlk olarak kimsenin tanımadığı orta koridor, beklenenin üstünde performanslar sergiledi. HWA Akademi ilk mevsiminde final oynadı. As takım ise normal sezonu sekizinci sırada tamamladı. Köfte iki takımın da as orta koridoruydu. Akademi Ligi’nde birkaç maç yedek kalsa da as kadroda hiçbir zaman formayı kaptırmadı.

Sonraki mevsimde organizasyon bünyesinde kalan isim yine iki kadronun da as orta koridoru olarak mücadele etti. İstanbul Wildcats, Yaz Mevsimi’ni yedinci sırada tamamladı ve yine play-off’lara kalamadı. Akademi kadrosu ise finalde 1907 Fenerbahçe Espor’u 3-2 ile geçerek şampiyon olmayı başardı. Köfte harika performanslar izletti. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan isim, Galatasaray Espor ile anlaşma sağladı. O sezon Galatasaray Espor forması ile kötü bir sezon geçirse de bir sonraki yıl Dark Passage’da başarılı mevsime imza attı.

Geçtiğimiz yıl Kış Mevsimi’nde Galatasaray Espor formasına geri dönen oyuncu, finalde İstanbul Wildcats’e 3-2 kaybetti. Yaz mevsiminde Galakticos’a transfer olan YZN play-off’lara katılamadı.

Wildcats için Transfer Sezonu

Sezon öncesi dönemde ormancısı Ferret hariç tüm oyuncuları ile yollarını ayıran DenizBank İstanbul Wildcats, nişancı rolüne Fenerbahçe Espor’dan BAO’yu transfer etmişti. Takım bugün yaptığı duyuru ile orta koridorunu da netleştirdi.

Geride bıraktığımız 2 yılın en dominant takımı olan Wildcats, son 4 mevsimde yaşadığı 3 şampiyonluk ile adından söz ettiriyor. Takım ülke içinde ki başarısına rağmen Avrupa’da aldığı başarısız sonuçlar ile eleştirilerin odağı konumunda bulunuyor. 2021 Kış Mevsim Finali’nde Fenerbahçe Espor’u geçen ekip MSI’da 1 galibiyet 5 mağlubiyet ile gruplardan çıkamamıştı. Bir sonraki kış mevsiminde de senaryo Wildcats için değişmedi. Galatasaray Espor’u finalde yense de, MSI’a tekrardan 1 galibiyetle erken veda etti. Geçtiğimiz yaz mevsiminde Fenerbahçe karşısında belki de en zor final galibiyetlerinden birine imza atan ekip Worlds elemelerinden eli boş döndü.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir