League of Legends League of Legends Haberleri

LPL, MSI 2020’de olmayabilir

Corona salgını sebebiyle 26 Ocak’da ertelenen LPL, MSI 2020’ye katılamama ihtimali ile karşı karşıya.

Corona salgını, ortaya çıktığı Çin’de adeta hayatı durdurmuş durumda. Öyle ki ülkedeki çoğu kentte sokağa çıkma yasakları görülüyor. Bu şartlar altında tüm sektörlerde olduğu gibi esporda da aksaklıklar yaşanıyor. LPL’de ilk haftanın tamamlanmasının ardından erteleme kararı alındı. Hala ligin tekrardan başlama tarihinin belli olmaması, Mayıs ayında yapılması planlanan MSI 2020’ye Çin liginden takım katılmasını zor hale getiriyor.

LPL Muhabiri Ran’ın haberine göre, Çin Ulusal Spor Departmanı Genel Yönetimi 30 Nisan öncesi için planlanan tüm spor etkinliklerinin ertelenmesini istedi. Bunun üzerine LPL 26 Ocak’da henüz açıklanmayan ileri bir tarihe ertelendi. Riot’un en büyük liglerinden birinin bu şekilde etkilenmesi talihsiz bir durum. Ancak takım ve oyuncu güvenliği açısından bu en iyi karardı. Ligin hala başlayamamış olması, LPL’nin MSI 2020’ye katılamayabileceği anlamına geliyor. MSI 2019 1 Mayıs’ta başlamıştı. LPL’in gecikmesi Nisan ayına kadar devam ederse, ligde uluslararası etkinliğe katılmaya yetecek kadar oyun tamamlanamayacak.

Çin’in bu yıl aynı zamanda Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyordu. Eğer Corona salgını o zamana kadar kontrol altına alınamazsa, Worlds 2020’nin de etkilenebileceğini veya başka bir yere taşınabileceğini düşünmek mantıklıdır.

League of Legends bu salgından etkilenen tek oyun değil. Overwatch, Seoul Dynasty‘i Corona virüsü sebebiyle Güney Kore’de düzenlenecek olan turnuvasını ileri bir tarihe erteledi.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir