League of Legends League of Legends Haberleri

Team Liquid, Impact’e 1 milyon dolar maaş ödeyecek

Yaptığı transferlerle sezona bomba gibi girmeye hazırlanan Team Liquid’in, üst koridor oyuncusu Impact’e yaklaşık 1 milyon dolar maaş ödeyeceği ortaya çıktı.

Dün sezon arası transfer döneminin resmi olarak başlamasının ardından her bölgeden bomba etkisi yaratan anlaşmalar sahneyi etkisi altına aldı. Longzhu ve SSG’nin tüm oyuncularıyla yeniden anlaşma sağlaması, Peanut’ın SKT’den ayrılması, Zven ile Mithy’nin TSM’e transfer olması günün en dikkat çeken haberleri olarak ön plana çıktı. Ancak tüm bu gelişmelerden öte, NA LCS ekibi Team Liquid’in yaptığı transfer hamleleri takipçileri oldukça heyecanlandırdı.

İlk olarak Immortals’ın açıkta kalan oyuncuları Xmithie, Pobelter, Cody Sun ve Anda’yı bünyesine katan Team Liquid, ardından önce üst koridora Impact, ardından da nişancı pozisyonuna Doublelift’i getirdi. Tüm bu transfer haberleriyle dün adından oldukça söz ettiren ekip, bugün de Impact’e ödeyeceği maaş ile gündeme geldi. ESPN’in hazırladığı bir espor radyo programında yapılan açıklamaya göre yıldız üst koridor yeni takımından yaklaşık 1 milyon dolar maaş alacak. Bu gelişme sonrası espor sahnesinde oyuncularla takımlar arasında yapılacak yeni anlaşmalarda artık daha yüksek meblağların konuşulması bekleniyor.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir