Overwatch

Blizzard, Overwatch Wolrd Cup 2019’un detaylarını paylaştı

Blizzard, Twitter‘dan yaptığı paylaşım ile Overwatch World Cup‘un tarihini ve detaylarını paylaştı. Büyük turnuva Kasım ayında oynanacak.

Piyasaya sürüldüğü 2016 yılından itibaren büyük sükse yatan Overwatch, özellikle Güney Kore gibi Asya ülkelerinde bir süre League of Legends‘ı bile tahtından etmişti. Halihazırda Amerika’da kendi sezon ligi bulunan oyun, bugün itibarıyla World Cup’a dair bilgileri paylaştı.

Turnuva geçen senelerde, büyük finale gitmeden önce dört farklı ülkede oynanıyordu. Lakin bu sene Blizzard bir değişikliğe giderek turnuvayı üç aşamaya indirdi. Ayrıca tüm turnuva ayağı BlizzCon 2019‘da gerçekleşecek.

Overwatch World Cup’ta milli takımlar yarışacak

Turnuvadaki asıl yenilik ise şu: BlizzCon’daki grup aşamalarından önce grupların belirlenmesi için elemeler düzenlenecek. Bu elemeler yine BlizzCon’un yapılacağı Anaheim, California‘da tertip edilecek. Blizzard’ın buradaki amacı ise, turnuvada daha çok fazla bölgenin temsil edilebilmesi. Dünyanın her tarafındaki takımlar grupların belirlenmesine yönelik olan elemeye katılabilecek.

Elbette Blizzard turnuva elemelerine katılacak tüm takımların ulaşım ve konaklama maliyetlerini karşılamayacak -ki öncesinde elemeye katılabilme onayını almanız gerekiyor. Ayrıca, dünya sıralamasındaki en iyi 10 takımın maliyetleri doğrudan karşılanacak. Elemelere katılma iznini alan ekipler ulaşım masraflarını kendileri karşılamak zorunda, ünlü şirket sadece konaklama masraflarına belli miktarda destekte bulunacağını açıkladı. Yani her ne kadar takımınızı kurup Blizzard’tan turnuva elemelerine katılma iznini alsanız da, ulaşım ve konaklama masraflarını hesaba katmanız gerekecek.

Grup aşaması, BlizzCon 2019 açılış töreninden hemen sonra 1 Kasım‘da gerçekleşecek. Açık elemelerde kendini ispatlayan beş takım Dünya Kupası sıralama sistemindeki en iyi beş takımla karşılaşacak. Takımlar beş kişilik iki gruba ayrılacak. Maçlar ve büyük finaller 2 Kasım‘da gerçekleşecek.

Milli takımların kurulması, oyuncuların belirlenmesi ise Temmuz 2019‘a kadar sürecek. Diğer detayları Overwatch’ın resmi World Cup sitesinden öğrenebilirsiniz. (Takımların kurulmasına ve oyuncuların seçilmesine dair bilgileri, ayrıca turnuva aşamalarına dair bilgileri resmi sayfadaki görsellerden inceleyebilirsiniz.)

Overwatch ile ilgili gelişmeleri güncel olarak takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.