BBL Esports Yeni PUBG Kadrosunu Duyurdu! PUBG PUBG Haberleri

BBL Esports Yeni PUBG Kadrosunu Duyurdu!

Bir süre önce PUBG kadrosu ile yollarını ayıran BBL Esports, yeni PUBG kadrosunu Protality maçlarının ortasında sosyal medya hesaplarından duyurdu!

Ayrılan kadroları olan Orgless ile yaptığımız röportaj için: 5mid Özel: ORGLESS Oyuncusu “Thenderlost” Röportajı

BBL’de kadrosunu yeni duyuran bir diğer temsilcimiz FUT Esports gibi PUBG Bölgesel Partner Takımlar’dan. BBL Esports yaptığı açıklamayla bir süredir FELLAS ismiyle scrim yani antrenman maçlarına katılan kadroyu transfer ettiğini duyurdu. Eski kadrodan kalan tek isim olan Smash’de bir süredir BBL tagı ile değil FELLAS ismiyle oynuyordu. Oyuncunun takımdan ayrıldığı dönen dedikodular arasındaydı fakat yapılan duyuruyla gerçekler gösterilmiş oldu.

BBL Esports PUBG Kadrosunda Kimler Bulunuyor ?

BBL Esports | 2023 PUBG Kadrosu/Roster
BBL Esports | 2023 PUBG Kadrosu/Roster

Smash:

BBL taraftarlarının değimiyle “KALE”. Kale denmesinin sebebi BBL Esports’un PUBG’ye ilk girdiği kadrodan beri BBL’den hiç ayrılmamış olması. Smash ayrıca kadroda Türk taraftarlar tarafından en çok tanınan isim. Smash, Türkiye’nin ilk resmi PUBG turnuvası olan PUBG TAMGame League – Summer 2018’den beri profesyönel PUBG sahnesinde bulunuyor. PEL elemelerinde iki kez bulundu. İlkinde Modz ile kapalı elemelerden geri döndü ikincisinde ise yine Modz ile PEL Contenders’a çıksada Modz ile yollar ayrıldı ve We Need Home olarak yola devam edildi. Ardından transfer olarak kısa Blaze Esports serüveni geçirdi ve 15 ay süren Digital Athletics hikayesini yaşadı. DA ile PCS 3 EU’da üçüncü olması, PGIS 2021’de altıncı olması sonrası kadro olarak takımıyla beraber BBL’e geçti. BBL ile PSL S9 üçüncülüğü, PCS 5 EU dördüncülüğü, PGC 2021’e katılması, GLOOT Season 5 üçüncülüğü, PCS 6 EU dördüncülüğü, Protality Season 5 şampiyonluğu, PGC 2022‘e katılması sayılabilecek başarıları arasında. BBL’in yeni kurulan kadrosuna tryoutlar ve diğer kısımlarda liderlik eden Smash, yeni sezon için iddalı olduğunu her yerde gösteriyor.

Clib:

PUBG topluluğunun değimiyle MR. Handsome. Öyle ki PGC 2022’de etkinlik ödüllerinde “En yakışıklı PUBG esporcusu” ödülünü almıştı. Clip’de 2018’den beri PUBG esporunda yer alanlar arasında. Smash ile aynı dönemde PEL Contenders’da oynadı ve takımıyla beraber Smash’in yer aldığı We Need Home’dan üst sırada bitirdi. Ardından İskandinav yerel lig olan Nordic Esports League Season 7 ve 8’de takmıyla beraber şampiyon olduktan sonra PEL Contenders’ın sonraki sezonunda sekizinci oldu. Frag League Division S4’de de şampiyon oldu. PCS 1’de takımıyla pek bir şey yapamasada bireysel olarak göze giren Clib Team Liquid’e transfer oldu ve kariyeri asıl burada başladı. Team Liquid ile; PCS 2 EU’da ikinci oldu, PSL Season 7’de şampiyon oldu, PCS 3 EU’da ikinci oldu, PGIS 2021’e katıldı. Ardından 21 sezonunu PSL S9’da şampiyon olarak açtı ve hemen arkasında 10 gün sonra PCS 4 EU’da ikinci oldu. PGS 2021’de TL ile sekizinci oldu. Bir süre sonra Team Liquid PUBG’den çekildi ve Clib OVERPEEKERS ile PGC 2022’ye organizasyon olmadan katıldı ve ona rağmen takımıyla beşinci olarak tarih yazdı. Clib BBL’de IGL görevini üstlenerek takımın oyununa liderlik eden, önemli kararları alan kişi olacak.

Mykle:

Mykle, kariyeri sebebiyle kadrodaki en ilginç isim. Mykle hem NA yani Amerika kısmında hemde EU yani Avrupa kısmında ayrı ayrı turnuvalara girerek iki kıtada da profesyönel seviyede oynamış birisi. Mykle, profesyönel PUBG’ye 2017’de katılsada 2019’a kadar herkesin kabul edebileceği bir başarıya imza atmadı. Fakat bireysel oyunu ile göze çarptı ve PEL 2019 Phase 1’in başlangıcında TSM’e transfer olarak üst seviyede oynamaya başladı. PEL Phase 2’de TSM ile altıncı oldu. Iroh’lu TSM ile PGC 2019’da yedinci oldu. PCS’e önce NA tarafından katıldı ve turnuvaya elemelerde veda etti ama diğer kıtanın turnuvası olan PCS 1 EU’da Redline takımıyla turnuvada oynamayı başardı. Bir süre EU’da devam etti; PCS 2 ve PSL’i oynadı ardından, PCS 3 zamanı NA’ya geçerek turnuvada oynadı. Bir süre NA’da devam ettikten sonra PUBG Nations Cup’da şampiyon olarak EU’ya geri döndü. Fellas ile PCS 7’yi oynadı ve dördüncü oldu. Son oynadığı takım olan Fellas’da yeni BBL kadrosunun bir diğer oyuncusu olan Rustanmar ile takım arkadaşıydı.

Rustanmar:

Finlandiyalı Rustanmar, 2018’den beri oynasada konuşabilecek ilk başarısı 2019’da oluyor. 2019’da Finlandiya merkezli espor kulübü ENCE’e katılıyor, burada yıllarını geçireceğini bu zamanlar kendisi dahil kimse bilmiyordu. PEL Phase 1’de ENCE ile şampiyon oldu. PSL Season 3’de üçüncü oldu, PEL Promotion’da şampiyon olarak 2020 sezonu için PEL’e tekrar çıksada korona yüzünden bu sezon asla oynanmadı. PGS Berlin’de beşinci oldu, PCS EU 1, 2, 3,4,5,6’da oynadı. PGIS 2021’e yine ENCE ile katıldı. PGC 2021’de dokuzuncu oldu. ve ENCE’nin PUBG’den çekilmesiyle ENCE’den ayrıldı. Kısaca 2019’dan 2022’e kadar ENCE ile beraber oldu. 3 yıl başka esporlar için az olsada PUBG’de bunu yapan çok az oyuncu var. PCS 7’de ise Mykle’nda bulunduğu FELLAS ile dördüncü oldu.

BBL Esports‘a gelecek sezonda başarılar dileriz. Kendilerini göreceğimiz ilk turnuva büyük ihtimalle PEC olucak. PEC hakkındaki haberimiz için: PUBG Bölgesel Partner Takımları VE PEC’İ Duyurdu!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir