VALORANT

Galatasaray Espor Female Hile İddiasından Aklandı!

Galatasaray Esports Female kadrosunda geçtiğimiz hafta VCT Game Changers EMEA Round 3 karşılaşmaları devam ederken Galatasaray Espor ve Turgutlu Belediyesi Esports Ladies karşılaşmasında hile skandalı sosyal medya gündeminde çalkantıya neden olmuştu. Serinin 2. haritası Fracture mücadelesinde hileci tespit edildi ekranı nedeniyle maç durmuştu. Karşılıklı iki takımdan ve oyunculardan birden fazla açıklamalar sunuldu. Buna rağmen Riot Games tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Olayın hemen ardından iki kulüpten de “Galatasaray Espor Female’ın 4 kişi kalması nedeniyle diskalifiye edildiği, hile hakkında net bir bilgi verilmediğine” dair açıklamalar peş peşe gelmişti.

Yaşananlar sıcaklığını korurken yeni bir skandal daha gündeme düştü. VALORANT 2023 REBELS I Turnuvası’nda Main Event’a yükselme maçında DenizBank İstanbul Wildcats Female ile karşılaşan Galatasaray Espor Female maçı 2-1 kaybetti. Maç sonucunda Denizbank İstanbul Wildcats tarafından yapılan açıklamada ”Rakip Koç’un Haven haritası oynandığı esnada oyuncusuna, oyun içerisinde özel mesaj yoluyla bilgi verdiği tespit edildi ve hakemlere başvurduk. Hakemlerin aldığı karar, rakip Koç’un lobiden uzaklaştırılarak haritanın kalan roundların oynanması yönünde olduğundan Haven haritasına devam edip 13-9 kazandık!” sözlerine yer verdi.

Bu açıklamalara ne Galatasaray Espor tarafından nede oyuncular tarafından yanıt verilmedi. Ayrıca konuda ismi geçen Galatasaray Espor Female koçu Armağan ‘L1X1NN‘ Yeğin’de herhangi bir açıklamada bulunmadı. L1X1NN VCT: Turkiye Birlik Ligi: Split 1‘de DenizBank İstanbul Wildcats koçu olarak görev almıştı.

13 Nisan tarihi itibariyle Galatasaray Espor resmi Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Açıklamaların ardından konuyla ilgili oyuncu Beril Naksu Özdemir’in kişisel Twitter hesabından 13 Nisan 16:00 tarih ve saatinin yer aldığı ekran görüntüsünü paylaştı. Oyuncuya ve takımına tüm bu olayların ardından 5mid ekibi olarak geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

İlgili:

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir