Fortnite

Tfue’dan sonra Cloak da Epic Games’i eleştirmeye başladı

FaZe Clan’ın ünlü Fortnite oyuncuları Tfue ve Cloak, Twitch üzerinden yaptıkları yayında adeta Epic Games’i yerden yere vurmaya başladılar.

Fortnite yayıncılarını mı kaybediyor?

Fortnite’da World Cup öncesi sular durulmuyor. Epic Games’in peşi peşine getirdiği büyük güncellemeler, oyundaki bugların, hile açıklarının ve optimizasyon sorunlarının artmasına sebep olmaya devam ediyor.

Oyunun bu kötü gidişatı hakkında ünlü yayıncılar ve oyuncular da ister istemez eleştiri oklarını Epic Games’e yöneltmeye başladı.

TIME 100’de yer almayı başaran ilk yayıncı Ninja, bundan daha birkaç gün önce oyunun sonunu H1Z1 ve PUBG’ye benzetmişti ve firmayı uyarmıştı.

Sonrasında Dr Disrespect ve Tfue da eleştirilerini benzer bir şekilde yaptıkları yayın sırasında dile getirmişti. Hatta Doktor en son, Fortnite’ın çocukları “yumuşak başlı” yaptığını ifade etmişti.

Eleştirilere bir yenisi eklendi: Cloak’ın isyanı

Bugün ise Tfue’nun FaZe Clan’dan partneri Cloak, Fortnite’ı yaptığı yayın sırasında eleştirdi. Bilindiği üzere her iki oyuncu da Fortnite Wolrd Cup’ta mücadele edecek, lakin daha turnuvanın ön elemelerinde birçok bugtan yararlanıldığı ve hatta oyunun bazı açıklarından yararlanılarak hile kullanıldığına dair haberler yayıldı. Bunların bazıları yalanlansa da, çoğu doğru çıktı.

Bunlardan en sonu, oyuncuların bazı dosyaları değiştirerek oyunun görüntüsünde ve düşmanların daha açık bir şekilde öne çıkmasını sağlayan bir bug olmuştu. Bunun elemeler sırasında bazı oyuncular tarafından aktif bir şekilde kullandığı iddia edildi.

Epic Games tarafından bu açık yaklaşık 30 dakika bir süre içerisinde düzeltildi ve bugtan yararlanılan açık kapatıldı. Cloak’un isyanı ise, bu hata yarım saat gibi bir süre içerisinde giderilebiliyorken diğer tüm bugların düzeltilmesi neden ayları buluyor. Ayrıca oyuncu World Cup öncesi Epic Games’in neden bu kadar çok oyuna güncelleme getirdiğini de anlamadığını ifade etti.

Epic Games’in Fortnite World Cup’tan önce oyunu iyileştirmek adına nasıl bir karar alacağı ise şu an hâla belirsizliğini koruyor. Epic Games, Fortnite ve yayıncılar hakkındaki gelişmeleri güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir