League of Legends League of Legends Haberleri

Riot, MSI 2020 ile ilgili açıklama yaptı

Riot yetkilileri en büyük ikinci etkinliği MSI 2020 ile ilgili açıklama yayımladı. Mayıs ayında düzenlenmesi planlanan MSI 2020 detaylarının açıklanmasının bir süre daha erteleneceği belirtildi.

Riot Games, Corona salgını nedeniyle League of Legends MSI 2020 ile ilgili planlarını duyurmayı erteledi, Riot’un Uluslararası Espor Başkanı John Needham yayımladığı açıklamada, özellikle oyunun en popüler liglerinin olduğu iki bölge olan Çin ve Güney Kore’yi yoğun miktarda etkileyen Corona virüsü nedeniyle “Yapılan planları tekrar gözden geçirmek amacıyla MSI 2020’nin zamanlamasını ve yerini duyurmayı geciktirmek zorunda kaldığını” söyledi.

Needham, Riot’un bu yıl MSI’yı düzenlemeye kararlı olduğunu, ancak şirketin en önemli endişesinin oyuncuların ve taraftarların sağlığı olduğunu belirtti.

Riot Games daha öncesinde oyuncuların ve takımların güvenliğini sağlamak amacıyla bir çok önlem almıştı.  Corona virüsünün ortaya çıktığı yer olan Çin’de, ligler henüz ikinci haftada ertelenmişti. Bu ertelemenin Mayıs ayına kadar devam etmesi bekleniyor. LPL’in gecikmesi Nisan ayına kadar devam ederse, ligde uluslararası etkinliğe katılmaya yetecek kadar oyun tamamlanamayacak. Bu sebeple LPL takımlarının MSI’ya katılamaması da gündemde. Salgından fazlaca etkilenen bir diğer ülke Güney Kore’de lig devam ediyor. Fakat oyuncuların ve Riot çalışanlarının güvenliklerini korumak amacıyla sahneye seyirci alınmıyor. Aynı zamanda basın mensupları için özenle düşünülmüş önlemler de mevcut.

Needham, Riot’un mümkün olan en kısa sürede msı 2020 ile ilgili yeni bir açıklama yapacağını söyledi.

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir