Oyun

Cyberpunk 2077 Oyuncuları Phantom Liberty DLC’sini Yanlışlıkla Çok Erken Bitirebilir

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty oyuncu tarafından yanlışlıkla atlanabilir! Cyberpunk 2077 bu noktada oldukça kötü şöhretli bir oyun. Muhteşem fragmanlar, gecikmeler ve büyük vaatlerle dolu çok ama çok uzun bir pazarlama döngüsü geçirdi. Tüm bunlar, hatalarla dolu bir konsol sürümü, tutulmayan sözler ve daha fazlası nedeniyle oyun tarihindeki en felaket lansmanlardan biriyle sonuçlandı. Oyun piyasadaki ilk birkaç gününde inanılmaz derecede iyi sattı, ancak oyunun kaotik durumu hakkında söylentiler yayıldıkça, toplu geri ödemeler yapıldı ve oyun PlayStation Store’dan kaldırıldı. CD Projekt Red oyunu güncellemek ve hayranların memnun kalacağı bir hale getirmek için oldukça sıkı çalışmak zorunda kaldı.

Şimdi, oyunun tek genişleme paketi olan Phantom Liberty ile yaklaşık üç yıl sonra yolculuk sona eriyor. Hayranlar uzun bir süredir bunu bekliyordu ve eleştirmenler tarafından o kadar iyi karşılandı ki aslında orijinal oyunu geride bıraktı. Eğer siz de bunun için gün sayanlardan biriyseniz, çok önemli bir hatadan kaçınmak isteyeceksiniz. PC Gamer tarafından bildirildiği üzere, tüm Phantom Liberty hikayesini oldukça erken bitirebilecek bir diyalog istemi var. Phantom Liberty’nin dördüncü ana görevi olan Lucretia My Reflection’da Solomon Reed’i Başkan Myers’ın saklandığı yere geri getireceksiniz. Bu odada, üçünüz temel olarak görevinizi ve genişleme hikayesinin geri kalanının neye benzeyeceğini tartışmaya başlayacaksınız. İlgili riskleri özetledikten sonra Reed size devam etmek isteyip istemediğinizi soracak ve size “Haklısın, ben yokum” şeklinde yanıt verme seçeneği sunulacak.

Bunu yaparsanız, Reed sizi kovacak ve ana görev aniden sona erecek. Reed bir süre sonra sizi arayacak ve görevle ilgili bilgi verecek ama hepsi bu kadar. Geri dönüş yok. Dürüst olmak gerekirse bunu neden yapmak isteyeceğinizden emin değilim, ancak muhtemelen DLC’yi yanlışlıkla sonlandırmamak için bilmeniz gereken oldukça kritik bir şey. Elbette, Cyberpunk 2077’nin oldukça liberal bir otomatik kaydetme özelliği var, bu yüzden hata yaparsanız, kaydınızı yeniden yükleyebilir ve kararınızı değiştirebilirsiniz.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty İnceleme

ComicBook Cyberpunk 2077’yi oldukça beğenmişti: Phantom Liberty hakkında oldukça iyiydi. Genişleme paketine 5 üzerinden 4 verdik ve hikaye anlatımı açısından mükemmel olduğunu, ancak bazı kusurlarının da olduğunu belirttik. “Cyberpunk 2077’nin bazı sorunları hala devam etse de ve yeni içeriğin kendi kusurları olmasa da, CD Projekt Red daha önce küçümsediğim bir oyunu sevmemi sağlamak için övgüye değer bir iş çıkardı. Phantom Liberty, CD Projekt Red’in yüksek kaliteli hikâye anlatımında usta bir el olduğunu kanıtlamaya devam ediyor ve şimdi de buna uygun güçlü bir RPG oynanışı sağlayabileceğini gösterdi. CD Projekt Red bir sonraki Cyberpunk oyununa geçerken, üzerine inşa edeceği güçlü bir temele sahip ve doğru derslerin alınmaya devam edilmesi halinde gözle görülür şekilde gelişmiş bir devam oyunu ortaya çıkacağını umuyorum.”

İlgili:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir