League of Legends League of Legends Haberleri

SKT T1, Bengi ve PoohManDu’yu koç pozisyonuna getirdi

LCK ekiplerinden SK Telecom T1, eski oyuncuları Bengi ve PoohManDu’yu bu kez stratejik koç olarak yeniden takım bünyesine kattı.

Geçtiğimiz mevsim hem LCK’de hem de Dünya Şampiyonası’nda final oynama başarısı gösteren ancak şampiyonluğa ulaşmayı başaramayarak taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan SK Telecom T1, takımı stratejik açıdan güçlendirmeyi amaçlıyor. Huni ve Peanut ile yollarını ayıran ekip, üst koridor için Impact’e teklif götürmüş ancak olumsuz geri dönüş almıştı. Daha sonra Team Liquid’e transfer olan oyuncunun yeni takımından yaklaşık 1 milyon dolar maaş alacağı ortaya çıkmıştı.

Oyuncu transferi açısından henüz istediği atılımları yapamasa da, SKT takımın koç pozisyonunu olabildiğince güçlendirmeye çalışıyor. Kkoma’nın yanına eski oyuncuları Bengi ve PoohManDu’yu getiren ekip, stratejik olarak daha güçlü bir hale gelmek istiyor. Invictus Gaming ve SKT formaları giyen PoohManDu ile başarılı ormancı Bengi son olarak geçtiğimiz mevsim Vici Gaming’de görev almışlardı. SKT’nin fırtına gibi estiği dönemlerde takım kadrosunda yer alan ikili, taraftarlar arasında da oldukça seviliyor. SKT’nin bir sonraki transfer hamlesinin ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir