Araştırma Ana Sayfa

Direniş Oyunu Nasıl Oynanır? | The Resistance

Direniş Oyunu: Güven ve Strateji Mücadelesi

Direnişçiler, dikkat! ,hem ilişkilerinizi sınayacak hem de topluluk içindeki güveni test edecek olan “Direniş Oyunu” piyasaya sürüldü. Bu oyun, 5-10 kişiyle oynanabilen, 13 yaş ve üzeri oyunculara hitap eden ve yaklaşık 15 dakika süren bir kutu oyunudur.

Direniş Kutu Oyunu İçeriği
Direniş Kutu Oyunu İçeriği

Oyun Konusu:

Direniş Oyunu, baskıcı ve yolsuz bir rejime karşı direnen bir grup direnişçiyi konu alır. Ancak bu direnişçilerin arasında, devrimi engellemeye çalışan rejim casusları da vardır. Bu iki taraf arasında süregelen mücadelede her iki takımın amacı, gerçekleştirilen görevleri kazanmak ve toplamda 3 görevde galip gelmek.

Oynanış:

Oyun, katılımcı sayısına göre masanın ortasına yerleştirilen bir oyun tablosuyla başlar. Tabloya göre, rol kartları direnişçi (mavi) ve casus (kırmızı) olarak dağıtılır. Tüm oyuncular rol kartlarına gizlice bakar ve oyun boyunca kartlarını başkalarına gösteremezler.

Ardından oyunun gidişatı, görevlerin tamamlanmasına bağlı olarak ilerler. Görevlerdeki takım üyeleri, önerilen takımların oylanması ve görevleri tamamlayacak kartların seçilmesi gibi adımlarla ilerler.

Üç ila beş raunt süren bu oyunda amaç direnişçiler aralarına sızmış olan casusları tespit etmeye ve diğer oyuncuların güvenini kazanmaya çalışmaktır. Her raunt, oyuncuların birbirlerinin kimlikleri hakkında fikirlerini belirttiği kısa bir tartışma ile başlar. Herkes hazır olduğunda lider oyuncu görev takımına almak istediği oyuncuları bildirir ve oylamaya sunar. Görev takımı, çoğunluk tarafından onaylandığında takıma giren oyuncular gizli bir şekilde ‘destek’ veya ‘sabotaj’ kartını oynar. Görevin sabote edilmesi için tek bir ‘sabotaj’ kartı yeterli iken başarıyla tamamlanması için bütün kartların ‘destek’ çıkması gerekir. Direnişçiler veya casuslar üç görevi tamamladıklarında oyunu kazanırlar.

Direniş Kutu Oyunu
Direniş Kutu Oyunu

Takım Stratejileri:

Direnişçiler, her zaman destek kartı atarak görevleri tamamlamaya çalışırken, casuslar stratejik olarak destek veya sabotaj kartları atabilir. Bu kartların dağılımına göre bir takım görevde galip gelirken, 3 görevde galip gelen taraf oyunu kazanır. Bazı görevlerde ise casusların kazanabilmesi için iki sabotaj kartı gerekir.

Sonuç:

Direniş Oyunu, arkadaş grupları ve aileler arasında güven ve strateji konularını ele alan eğlenceli bir kutu oyunu. 5-10 kişilik gruplar için uygun olan oyun, güven, ihanet ve stratejik düşünme becerilerini bir araya getiriyor. Topluluk içindeki ilişkilerinizi test etmek ve keyifli vakit geçirmek için mükemmel bir seçenek olabilir.

 


Kutu İçeriği:

16 Karakter Kartı
10 Görev Kartı (5 Destek & 5 Sabotaj)
1 Köstebek Nişanı
5 Takım Pulu
20 Oy Pulu (10 Onay & 10 Ret)
6 Skor Pulu (3’er Mavi & Kırmızı)
1 Raunt Takip Pulu
1 Oy Takip Pulu
1 Kaptan Nişanı
3 Oyun Tablosu

Kutu ölçüsü: 20x15x5 cm

◊ Direniş, Amerika’da ‘The Resistance‘ adıyla bilinen oyunun Türkçe lisanslı çevirisidir.

”Daha Fazla Habere Ulaşmak İçin Tıklayın.”

Codenames nasıl oynanır?

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir