League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özetliyor: LoL 6.23 yaması

Suikastçiler ve sezon öncesi değişikliklerden sonra getirilen ilk güncelleme olan LoL 6.23 yaması yayınlandı. Yamada çoğunlukla iyileştirme yapılırken merakla beklenen Elementalist Lux kostümü de yama ile oyuna geldi.

Şampiyonlar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere yamada değişiklik getirilen tüm şampiyonların iyileştirildiğini ve buff aldığını söyleyebiliriz. İlk dikkati çeken şampiyon ise Shyvana. Daha önce şampiyona çeşitli değişiklikler getirmeyi planladığını duyuran Riot Games, 6.23 yamasında Shyvana’nın ultisini ve E yeteneğini ciddi anlamda değiştirdi. Şampiyonun ultisi artık herhangi bir kitle kontrolü ile bozulamayacak. Bununla beraber E yeteneği artık patlayan bir ateş gibi işleyecekken, pasifinin verdiği değerler de dengelendi.

Yamada belki de en büyük iyileştirmeyi alan şampiyon Akali oldu. Şampiyonun yetenek gücü oranları genel olarak arttırılırken W yeteneğinin bedeli de azaltıldı. Öte yandan Akali kadar güçlü bir iyileştirme alan diğer şampiyon ise Anivia oldu. Sezon ortası büyücü güncellemesinde ultisinin çalışma şekli değiştirilen şampiyonun R yeteneği artık çok daha kısa bir sürede büyüyecek. Bildiğiniz üzere Anivia’nın E yeteneği şampiyonun yetenekleri tarafından yavaşlatılmış hedeflere fazladan hasar veriyordu. E yeteneği artık R yeteneği tamamen büyümedikçe bu hasarı vermeyecek. Bu bir nerf gibi gelse de, R’nin büyüme süresinin çok daha kısa olduğunu göz önüne aldığımızda bu değişikliği dengeleme olarak görebiliriz. Son olarak bir dengeleme alan Malzahar’ın Hiçlik Haşereleri daha fazla hasar verecek fakat daha az çoğalacak.

Eşyalar

Nişancıların sevdiği eşyalardan olan Mahvolmuş Kralın Kılıcı da bu yamada bir iyileştirme aldı. Eşyanın hasarı %6’dan %8’e çıkarıldı. Bir süre hayatımıza nişancıların da sık sık tercih ettiği eşyalardan birisi olarak giren Guinsoo’nun Hiddeti de artık fazladan %25 saldırı hızı verecek. Bu değişiklik eşyanın tekrar popüler olmasına büyük ihtimalle neden olacaktır. Son olarak da yamada değişen eşyalardan Sterak’ın Güvencesi’nin bedeli azaltıldı.


Çok fazla değişiklik içermeyen LoL 6.23 yamasının özeti bu şekilde. Özellikle şampiyonlara getirilen değişikliklerin tekli derecedeki seçimleri etkileyeceğine hiç şüphe yok. Bununla beraber tekrar saldırı hızı-Tristana’yı görme ihtimalimiz de oldukça arttı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir