League of Legends League of Legends Haberleri

LPL’de bahar mevsimi şampiyonu RNG oldu

Çin Ligi LPL’de şampiyonluğa ulaşan takım Royal Never Give Up oldu ve MSI 2016’ya gitme hakkı kazandı.

Neredeyse tüm profesyonel bölgelerde mevsim şampiyonları belli oldu ve kupalarına ulaştı. LPL’de uzun bir maratonun ardından kupayı kaldıran takım ise mevsim boyunca üstün bir performans sergileyen RNG oldu. A ve B olarak takımların ikişer gruplara ayrıldığı Çin Ligi’nde RNG B grubunda mücadele etti. Mevsim boyunca 38 maç oynayan takım 28 galibiyet alırken 10 maçta da mağlup oldu. Normal sezonu birinci sırada bitiren RNG mevsim finallerine yarı finalden başladı. Yarı finalde Team WE ile olan seri müthiş bir rekabete sahne olurken 3-2 ile rakibini elemeyi başaran RNG adını finale yazdırdı.

Finale çıkan bir diğer takım ise LPL’i uzun süredir domine eden Edward Gaming oldu. Normal sezonda RNG’nin bulunduğu B grubunda mücadele eden EDG ligi ikinci sırada bitirmiş ve finallere çeyrek finalden başlamıştı. Otoriteler tarafından final eşleşmesinin favorisi olarak ise RNG gösteriliyordu. Beklentilerin aksine bir durum yaşanmadı ve RNG çok iyi bir oyunla rakibini 3-1 yenerek bahar mevsimi şampiyonluğuna ulaştı. Takım sezon boyunca gösterdiği üstün çabanın da karşılığını bu şekilde almış oldu. Her ne kadar finale kadar çıkmayı başarsa da çalkantılı bir sezon geçiren Edward Gaming ise kötü performansı ile hayal kırıklığı yarattı.

LPL’de bahar mevsimi şampiyonluğuna ulaşan Royal Never Give Up böylece MSI 2016’da kendi bölgesini temsil etme hakkı kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir