League of Legends League of Legends Haberleri

Marin, LGD Gaming’e transfer oldu

SK Telecom T1’dan ayrıldığı açıklanan yıldız üst koridor oyuncusu Marin, Çin Ligi’nin “zengin” takımlarından LGD Gaming ile anlaştı. 2015 sezonunu harika bir şekilde geçiren oyuncu, SK Telecom’un 2015 Dünya Şampiyonluğu’nda da en büyük paya sahipti.

SK Telecom’un yıldız oyuncusu, Çin Ligi’ni geçtiğimiz mevsim şampiyon olarak bitiren LGD Gaming’e transfer oldu. LGD, 2015 Dünya Şampiyonası’nda D grubunda mücadele etmişti. Turnuvanın favorilerinden olarak gösterilen takım, çok kötü bir grup aşaması performansı sergilemiş ve turnuvaya erken veda etmişti. Geçtiğimiz günlerde üst koridor oyuncuları Flame’in takımdan ayrılmasından sonra arayışa geçen takımın Marin’i transfer edeceği dedikoduları dolaşmaktaydı. Dahası, oyuncunun League of Legends tarihindeki en yüksek maaşı alacağı da söyleniyordu. Transfer haberi gerçekleşse de, oyuncunun takımdan alacağı ücret konusunda bir bilgi verilmedi.

LGD Gaming, diğer üst koridor oyuncusu Acorn ile geçtiğimiz günlerde sözleşme yenilemişti. Oyuncunun hem üst koridorda, hem de koç kadrosunda görev alacağını açıklayan takımın Acorn’u üst koridorda kullanma gereksinimi hissetmeyecektir. 2015 sezonunda oyununu inanılmaz geliştiren Marin, metaya çabuk adapte olabilen ve oyunun orta ve son safhalarını kusursuz oynayabilen bir oyuncu. Marin’in tek eksiği ise koridor safhasının başlarında harita görüşüne sahip olmadan agresif oyunlar yapmaya çalışmak. Bunun dışında SKT’de shotcalling görevini de üstlenen oyuncu, hem mekanik yeteneği hem de liderlik yeteneği göz önüne alındığında şu anda dünyadaki en iyi üst koridor oyuncusu olarak gösteriliyor.

Son transferlerden sonra LGD Gaming’in kadrosu şu şekilde:

 • Üst koridor: Marin
 • Üst koridor: Acorn
 • Ormancı: Eimy
 • Orta koridor: Pain Evil
 • Nişancı: Imp
 • Destek oyuncusu: Pyl
League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

6 Comments

 • Kobalt Try 10 Aralık 2015

  peki godv ne oldu 5mid bey attılarmı teğamdan edg hakınndada haber verirmisinz <3 <3

  • Mert Savaş 10 Aralık 2015

   Merhaba, GODV yeni PAinEvil nicki ile takımda oynamaya devam ediyor. Edward Gaming adına henüz bir gelişme yok büyük ihtimalde olmayacak. Takımın menajeri yeni sezona aynı kadro ile gireceklerini açıklamıştı.

   • Kobalt Try 12 Aralık 2015

    ssite ekibi olarak sizi yakında takip ediyorum lol oynamıyorm ama çok seviyorum izlemesi olsun takımlar olsun ve siteniz benm için 1 numara çok teşekkürler birde sorum olcak çin liginin yayın sitelerinin isimlerini biliyormsunz <3 <3 <3

    • Mert Savaş 12 Aralık 2015

     Biz teşekkür ederiz güzel görüşleriniz için. Çin ligi maçları, Riot Games’in kendi Twitch kanallarında yayınlanıyor oradan takip edebilirsiniz yeni sezon maçları başlayınca.

     • Kobalt Try 12 Aralık 2015

      yok üstadım zhanqi tv var bir tane onun gibi yayın kanalları varmı bildiğiniz ?

      • Mert Savaş 12 Aralık 2015

       Çin liginin 2015 sezonundaki tüm maçları riotgames2 kanalından yayınlandı. 2016 sezonu maçları da yine bu kanalda yayınlanır büyük ihtimalle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir