League of Legends League of Legends Haberleri

Origen’de xPeke’nin yerine PowerOfEvil geliyor

League of Legends 2015 Dünya Şampiyonası’nın flaş takımı olan ve herkes tarafından takdir edilen bir oyun sergileyen Origen’de veteran orta koridor oyuncusu xPeke emekli oluyor. Yerine gelecek olan oyuncu ise Unicorns of Love’da harika bir sezon geçiren ve yeni nesil orta koridor oyuncularının en yeteneklisi olarak gösterilen PowerOfEvil.

Daha önceden yaptığımız bir haberde xPeke’nin Dünya Şampiyonası’ndan sonra emekli olmayı düşündüğünü yazmıştık. Birçok kaynak tarafından yapılan bu haberleri yalanlayan ve emekliye ayrılmadığı açıklamasını yapan xPeke’nin bu kararı şampiyonadan önce aldığı söyleniyor. Oyuncunun takımı Origen, Avrupa LCS 2015 Yaz Mevsimi’nde fırtına gibi esmiş, finalde Fnatic’e 3-2 elenerek Bölgesel Eleme Turnuvası oynamıştı. Bu turnuvayı kazanan Origen, Dünya Şampiyonası’na gitmişti. Turnuvada “ölüm grubu”na düşen takım, grubunu 2. sırada tamamlayarak herkesi şaşırtmış ve çeyrek finalde ahq e-Sports’u elemişti. Yarı finalde turnuvayı sonradan kazanacak olan SKT T1 takımına elenmelerine rağmen takımın oynadığı oyun herkes tarafından takdir toplamıştı.

Aynı zamanda Origen’in de sahibi olan xPeke, söylenenlere göre takımın organizasyonal işleri ile daha fazla ilgilenmek için görevinden ayrıldı. Yerine gelen PowerOfEvil ise geçtiğimiz günlerde takımı Unicorns of Love’dan ayrıldığını açıklamıştı. Yetenekli orta koridor oyuncusu, xPeke’nin yerini alarak aslında büyük bir sorumluluk altına da giriyor. Takımın shotcalling görevini de yapan xPeke’nin yerine Origen’e katılmak, oldukça riskli bir hareket olarak nitelendirilebilir. Fakat PowerOfEvil ile Origen’in ormancısı Amazing’in yakın arkadaş olması, Origen için büyük bir avantaj.

Origen, gelecek günlerde düzenlenecek IEM San Jose’ye katılacağını açıklamıştı. Orada Fnatic, Team SoloMid, Counter Logic Gaming, Jin Air Green Wings ve LGD Gaming ile karşılaşacak olan Origen’in ilk sınavı bu olacak. Yine, PowerOfEvil’in UOL ile uluslar arası turnuvalarda oynamış olması da takım için bir avantaj.

xPeke, tartışmasız dünyanın en iyi oyuncularındandı. Sezon 1’de Fnatic ile Dünya Şampiyonası’nı kazanan oyuncu, Avrupa’nın da gelmiş geçmiş en iyi orta koridor oyuncularından birisi olarak gösteriliyor. Avrupa LCS 2015 Yaz Mevsimi’nde performansı düşük olsa da Dünya Şampiyonası’nda mükemmel bir performans sergileyen oyuncu, gerektiği zamanlarda sorumluluk altına girmekten çekinmiyordu. PowerOfEvil’in de aynı karakterde bir oyun sergileyip sergileyemeyeceğini gelecek sezon göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir