Araştırma mix

5mid.com Yılın Enleri Yarışması Başladı

Yılın en iyi esporcusu ve espor takımını hep birlikte seçeceğimiz 5mid.com yılın enleri yarışmamızı Twitter üzerinden başlattık.
5mid.com ekibi olarak geçtiğimiz hafta 2022’nin en iyisi olabilmeye aday 16 oyuncu ve takımı 4 farklı gruplarda sıraladık.

Yılın Esporcusu Adayları

– Holyphoenix
– Solkay
– isopowerr
– BrokenBlade
– Ness
– Kaori
– qRaxs
– CodeMarco
– Closer
– Alfajer
– QutionerX
– Xantares
– Cned
– Sylas
– Smurfette
– Fleshy

Çeyrek Finaller Sona Erdi

Twitter’da kullanıcıların oyları ile belirlenen çeyrek finaller sonucu her grubun ilk ikisi yarı finale çıkmayı başarırken, son iki sırada yer alanlar ise ankete veda ettiler.

Yılın esporcusu çeyrek final A grubunda, efsane isim HolyPhoenix, LEC şampiyonu BrokenBlade, PUBGM’nin yıldız ismi Solkay ve FIFA başarılarıyla kendi ekositeminin liderlerinden isopowerr yarıştı. Toplam 280 oy sonunda 42.9% oy oranı ile BrokenBlade ilk sırada yer alırken, HolyPhoenix de 41.1% oy ile yarı finale yükselmeyi başardı.

B grubunda ikincilik için kıyasıya bir mücadele vardı. Toplam 195 oy sonunda, Kaori 45.1% ile ilk sırada yer aldı. Ness ve CodeMarco arasında geçen ikincilik mücadelesinde ise kazanan sadece birkaç fark ile Ness oldu. CodeMarco 21% oy alırken, Ness 21.5% ile yarı finale yükseldi.

C grubunda LCS’in yıldızı Closer, Fnatic’in genç oyuncusu Alfajer, BBL’in başarılı oyuncusu QutionerX ve bir CS:GO efsanesi Xantares vardı. 296 oy sonunda Closer 39.2% ile ilk sırada yer aldı. Xantares de 29.7% oy ile ikinci sırada yer aldı. Alfajer ve QutionerX ise destekçilerinin oylarına rağmen gruplarında ilk ikiye giremediler ve çeyrek finalde yarışmamıza veda ettiler.

Çeyrek finallerin son grubu D grubunda ise 193 oy sonunda Cned oyların 60.1%’ini toplayarak grubu birinci sırada tamamladı. Sylas, Smurfette ve Fleshy’nin yer aldığı grubun ikincisi ise yükselen yıldız Fleshy oldu. Fleshy bildiğiniz gibi League of Legends’ta Nasr’da gösterdiği performansla sadece ülkemizde değil, düynada da birçok takımın radalarına girmiş, 2022 sonunda LCS takımlarından Immortals’a transfer olmuştu.

Yılın Esporcusu Yarı Finaller

Çeyrek finalleri geçen 8 esporcu, iki farklı grupta yarı final mücadelelerini gerçekleştirecekler. A ve C gruplarının kazananları Holyphoenix, BrokenBlade, Closer ve Xantares yarı final A grubunu oluştururken; Kaori, Ness, Cned ve Fleshy yarı final B grubunda yarışacak.

Yarı Final A Grubu: Holyphoenix – BrokenBlade – Closer – Xantares
Yarı Final B Grubu: Kaori – Ness – Cned – Fleshy

Yılın en iyi espor takımını seçeceğimiz ve şuan çeyrek finallerin gerçekleştiği oylamalarda kıyasıya mücadele devam ediyor. Henüz 24 saat geçmemiş olmasına rağmen 4.000 oyu geçen çeyrek finallerde siz de buradan oy kullanabilirsiniz.

BBL Esports vs Eternal Fire

Yılın Espor Takımı Adayları

– FUT Esports
– Digital Athletics
– Regnum Carya Esports
– Fire Flux Esports
– BBL Esports
– Fenerbahçe Espor
– Eternal Fire
– Sangal
– İstanbul Wildcats
– Dark Passage
– Galatasaray Espor
– Galakticos
– Papara SuperMassive
– IF Parla Espor
– Beşiktaş Espor
– Nasr Esports

 

 

 

2022’nin en iyi esporcusu ve 2022’nin en iyi espor takımı oylaması yarı finalde iki gruptan 8 aday ile devam edecek.
Yarı finallerde grupları ilk iki sırada tamamlayan adaylar, son oylamada yılın enleri yarışmasını il sırada tamamlamak için yarışacaklar.

Twitter hesabımız: https://twitter.com/5midcom

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir