Ana Sayfa Genel

MOTİVE’nin Yeni Albümü !

Motive Kimdir ?

Türk rap müziği sanatçısı Motive, asıl adıyla  Tolga Serbes, Türkiye’nin rap müzik sahnesinde tanınan bir isimdir. Motive, özellikle derin lirikleri ve benzersiz tarzı ile bilinir. Rap dünyasının kralı, genellikle toplumsal meseleleri ve kişisel deneyimleri ele alan şarkı sözleri yazma konusunda yetenekli olup kendine has ses tonu ve akıcı rap tarzıyla diğer rap sanatçılarından kendini farklı bir konuma taşımıştır. Özetle Türk rap müziğinin önde gelen figürlerinden biri olarak kabul edilir.

Motive’nin müzik kariyeri, dinleyicilere sosyal eleştiriler sunan ve hikaye anlatımıyla öne çıkan parçalar içerir. Müzikteki bu yaklaşımı, onun geniş bir hayran kitlesi edinmesine yardımcı olmuştur. Sanatçının albümleri ve single’ları, Türkiye’de genç dinleyiciler arasında popülerdir ve çeşitli müzik platformlarında yüksek dinlenme sayılarına ulaşmıştır. Şu an en çok dinlenen şarkıları sırasıyla pVg, A La Carte, Say Goodbye2.0, Gang, Romantik olarak liste devam etmektedir. Spotify linkini bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Motive

Albümler…

22 Albümü Şarkıları

2022 yılında piyasaya sürülen “22” albümüyle rap dünyasına adeta bir dinamit gibi giriş yaparak rap müzik sahnesindeki önde gelen isimleri bile gölgede bırakmayı başardı. Albüm, rap müziğin klasik sınırlarını zorlayarak, bu dinamik müzik türüne yeni ve taze bir perspektif sunup genel olarak daha yavaş tempolu parçaları barındıran bu albüm, rap müziğe alışılmışın dışında bir yorum getirerek farklılık yaratabilme başarısına sahip olmuştur.

1- Masal

2- Kala Kal

3- Külü Kaldı

4- Makaron- Le Original

5- Kar

6- Bana Gayret

 


Romantik Albümü Şarkıları

“Romantik”, kalpleri titreten melodileri ve dokunaklı sözleriyle duygusal bir yolculuğa çıkaran, aşkın ve tutkunun derinliklerini keşfeden 2023 yılında kulaklarımızın duymaya başladığı bir albüm. Bu koleksiyon, aşkın farklı yönlerini ve evrelerini ifade eden şarkılardan oluşmaktadır. Haberin başında da dediğimiz gibi Rap türünün alışılageldik tarzda şarkılarından çok aşk duygusunun baskın olduğu notalar oluşturmaktadır. Romantik albümü de Her parça, dinleyicileri kendi aşk hikayelerine daldırırken, samimi vokaller ve hafif enstrümantallerle bezeli. “Romantik”, sizi el ele tutuşulan uzun yürüyüşlere, yıldızlı gökyüzü altında fısıldanan sözlere ve unutulmaz anılara götürecek bir albüm. Bu müzikal şölen, romantizmi her notada hissettirip dinleyicilere kalplerindeki en derin duyguları keşfetme fırsatı sunmakta.

1- Damla                13- Loka

2- Randevu           14- Restoran

3- Swim                  15- 10MG

4- Hanımefendi      16- SOLO

5- Loaded

6- Romantik

7- No Cry Freestyle

8- O’nu

9- Exorcist

10- Günden Güne

11- ZIP

12- Bermuda


TAYCAN V1 Sizlerle

“Motive Taycan V1” albümü, Motive’in kendine has üslubunu ve müzikal yeniliklerini ortaya koyan dinamik bir koleksiyondur. Bu albüm, enerjik ritimler ve yenilikçi prodüksiyon teknikleriyle dikkat çekerken, sanatçının olağanüstü lirik yeteneği ön planda. Her parça, günlük yaşamdan ilham alan gerçekçi hikayeleri ve derin duygusal bağlantıları keşfederken, Motive’in akıcı rap tarzı ve keskin diliyle harmanlanmış durumda.

Albümdeki parçalar, zengin bas hatları ve elektronik etkilerle güçlendirilmiş, genel olarak hip-hop ve rap türlerinin ötesine geçerek çeşitli müzikal elementler barındırıyor. Motive Taycan V1, dinleyicileri bir yandan coşturan, bir yandan da düşündüren bir müzikal serüven diyebiliriz. Her şarkı, Motive’in sanatsal vizyonunu ve müzikal yeteneklerini daha da pekiştirirken, albüm modern rap müziğinin sınırlarını zorlamayı başarmış gibi duruyor. 26.04.2024 tarihinde patlayan o albümün şaheserleri:

Taycan V1 Şarkıları

1- Microdose

2- Shaw

3- İsteyerek Sevişmek- insan yalnız kalamaz

4- Tutuşursam Eyvah- laylow

5- Üzülme Öldüğüme

6- #ffe1ff

 

 

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

Amazon Music’ten Müzik Zevkinizi Yeniden Tanımlayacak Yapay Zekâ: Maestro

Spotify, Yapay Zeka ile Kişiselleştirilmiş Çalma Listeleri Sunuyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir