TESFED Espor 1. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu | 21 Şubat – 25 Şubat

Ülkemizde gelişmekte olan ve gençler arasında öncelikli olan espor sektörüne bir çok kişi girmek istiyor ama nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. Bunun.

Devamını Oku

Avrupa Şampiyonu PUBGM takımı Next Rüya Türkiye Espor Federasyonu’nu Ziyaret Etti

PUBG MOBILE Pro League (PMPL) şampiyonasında bu sene de geçtiğimiz senelerde olduğu gibi Türk takımlarının başarısı konuşuluyor. Temsilcimiz Next Rüya,.

Devamını Oku

TESFED, eMilliTakım Hakkında Kamuoyu Duyurusu Yaptı!

Türkiye Espor Federasyonu (TESFED), Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kurulan ve yönetilen eMilliTakım hakkında kamuoyu duyurusu yaptı. TESFED tarafından yapılan duyuruda;.

Devamını Oku

Espor Yönetimi Nedir ?

Bu Haber CHATGPT Yardımı ile Yazılmıştır !  Espor yönetimi, elektronik spor veya kısaca espor adı verilen rekabetçi video oyunlarının organizasyon.

Devamını Oku

TESFED 1. Olağan Genel Kurul Detayları Belli Oldu

Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED), 1. Olağan Genel Kurulu’nun detayları açıkladı. 11 Şubat’ta Ankara’da düzenlenecek kurulun tüm detaylarına haberimizde ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

GEG 2022 İstanbul Sona Erdi

İstanbul’da düzenlenen Global Esport Games 2022’de sona gelindi. 3 gün süren ve birbirinden heyecanlı karşılaşmalara sahne olan GEG 2022 tüm.

Devamını Oku

GEG 2022 İstanbul 2. Gün Karşılaşmaları İle Devam Etti

Global Esport Games 2022 İstanbul’da ikinci gün karşılaşmaları tamamlandı. Milli esporcularımız GEG 2022 performansı, tamamlanan turnuvalar, internet problemleri ve daha.

Devamını Oku

TESFED, yeni kurulan Avrupa Espor Federasyonu üyesi oldu

Yaklaşık 1 buçuk yıldır kuruluş hazırlıkları yapılan Avrupa Espor Federasyonu, Türkiye Espor Federasyonu TESFED’in kurucu üye olarak dahil olduğu 23.

Devamını Oku

Red Bull Son Şampiyon Dota 2 turnuvası aralık ayında başlıyor!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Türkiye’nin en iyi Dota 2 takımını belirleyecek olan Red Bull Son Şampiyon Dota 2 turnuvası,.

Devamını Oku

Türkiye’de esporcular resmen sporcu olarak tanınacak

25 Eylül’de Türkiye Espor Federasyonu’nun yayınladığı talimatlara göre ülkemizdeki profesyonel oyuncular artık devlet tarafından sporcu olarak tanınacak.

Devamını Oku