Türk Takımı Next Rüya, PUBG MOBILE Pro League Şampiyonu Oldu! PUBG Mobile

Avrupa Şampiyonu PUBGM takımı Next Rüya Türkiye Espor Federasyonu’nu Ziyaret Etti

PUBG MOBILE Pro League (PMPL) şampiyonasında bu sene de geçtiğimiz senelerde olduğu gibi Türk takımlarının başarısı konuşuluyor. Temsilcimiz Next Rüya, 4.2 milyon TL ödül havuzuna sahip bu prestijli turnuvada zirveye oturarak şampiyonluğa ulaştı. Elde ettiği bu büyük başarıyla Next Rüya, finali İstanbul’da gerçekleştirilecek olan PUBG MOBILE Dünya Kupası’na katılma hakkını da kazandı.

Federasyon Başkanına Ziyaret

Next Rüya | TESFED Ziyareti
Next Rüya | TESFED Ziyareti

Bu özel zaferin ardından Next Rüya takımı, oyuncuları ve teknik ekibiyle birlikte Türkiye Elektronik Sporlar Federasyonu (TESFED) Başkanı Alper Özdemir’i ziyaret etti. Ziyaretin anıları, Tencent ve PUBG Mobile Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz tarafından Instagram hikayesinde paylaşıldı. Paylaşılan fotoğrafta TESFED Başkanı Alper Özdemir, Aras Şenyüz, Next Rüya ekibi, federasyon yetkilileri ve Tencent Türkiye Espor Menajeri Mahmut Emin Öncel bir arada görüldü.

Next Rüya’nın bu büyük başarısını kutluyor, Dünya Kupası’nda da aynı başarıyı sürdürebilmeleri için başarılar diliyoruz!

Turnuvada Next Rüya 215 Puanla Zirvede

PMPL Avrupa Şampiyonu Next Rüya, turnuvada toplam 215 puan topladı ve en yakın rakibine 36 puan fark atmayı başardı. Şampiyonlukta tüm oyuncular katkı sağladı, daha önce de adlarından çok söz ettiren Bünyamin Mert “Dokunma” Çapa ve Ahmet Erdem “FrozeNNX” Erdoğdu bu turnuvada da öne çıkan oyuncular oldular.

Final Ülker Arena’da

PUBG MOBILE, Cumhuriyet’in 100. yılının kutlandığı 2023 yılında Türkiye’de dev bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Türk takımlarının her zaman etkili olduğu PUBG MOBILE turnuvaları bu sefer taraftarlarımızın da desteği ile gerçekleşecek.
Mobil esporun zirvesi olarak kabul edilen ve en büyük espor organizasyonlarından biri olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın 2023 finallerine Ülker Spor ve Etkinlik Salonu ev sahipliği yapacak.
Dünyanın dört bir yanından bölgelerinin en iyi takımlarının yanı sıra Türkiye ve Çin’den davetli birer takım da yer alacak.

PUBG MOBILE Espor hakkında daha fazla ayrıntı için Instagram

Program:

12.00 – Kapı Açılışı
14.00 – Açılış Töreni/Ön Gösteri
15.00 – Maçlar
20.00 – Kapanış Gösterisi

TESFED 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir