GPT-4o: OpenAI’nin Yeni Harikasına Yakından Bakış

OpenAI’nin yeni dil modeli GPT-4o’nun tanıtımı, yapay zekâ dünyasında büyük bir yankı uyandırdı. GPT-4o, OpenAI’nin bugüne kadar geliştirdiği en güçlü.

Devamını Oku

Yapay Zekanın Yeni Dönemi | ChatGPT 4o

OpenAI’nin son yapay zeka modeli olan ChatGPT 4o, yapay zeka ve doğal dil işleme (NLP) alanında önemli bir kilometre taşı.

Devamını Oku

TikTok, Yapay Zeka ile İçerik Etiketlemeye Başlıyor

TikTok, Yapay Zeka ile İçerik Etiketlemeye Başlıyor TikTok, içerik üreticilerinin yapay zeka tarafından oluşturulan içerikleri otomatik olarak etiketlemesini sağlayacak yeni.

Devamını Oku

5G ‘den 6G’ye Geçiş Başlıyor!

Japonya, 6G Teknolojisine Geçiş Yolunda İlerliyor Japonya, teknoloji alanında dünya liderleri arasında yer almayı sürdürüyor. Ülke şimdi de 5G teknolojisinden.

Devamını Oku

Yeni Yapay Zekâ Özelliğiyle YouTube’da Video Fikirleri Artık Daha Kolay

Yeni Yapay Zekâ Özelliğiyle YouTube’da Video Fikirleri Artık Daha Kolay Google, YouTube içerik üreticileri için yeni yapay zekâ özelliği üzerinde.

Devamını Oku

Google’ın Yapay Zeka Destekli İngilizce Öğrenme Platformu !

Google’ın Yeni Özelliği Google, İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek isteyen kişilere yönelik yeni bir özellik geliştirerek Duolingo’ya rakip olmayı hedefliyor. Bu.

Devamını Oku

Yapay Zekayla İlişki: “Her” Filmini Detaylı İnceleme

“Her” Filminin Genel Konusu ve Temaları Spike Jonze’un yönettiği “Her”, insan ilişkilerinin ve yalnızlığın teknoloji üzerinden incelendiği bir bilim kurgu.

Devamını Oku

Low-Code İnsanları Zengin Edecek!

Low-Code Nedir ? Low-code teknolojisi, yazılım geliştirme süreçlerini basitleştiren ve hızlandıran platformlar sunar. Bu teknoloji, minimal kodlama bilgisiyle bile kullanıcıların.

Devamını Oku

Meta’dan Dev Yenilik: Horizon OS, Asus ve Lenovo ile VR Dünyasını Genişletiyor

Meta, sanal gerçeklik (VR) teknolojileri alanında yeni bir adım attı ve VR dünyasını yeniden şekillendirecek olan Horizon OS işletim sistemini.

Devamını Oku

Microsoft’un Yeni Harikası: Phi-3 Mini Yapay Zeka Modeliyle Devrimsel Adım!

Microsoft’un Yeni Harikası: Phi-3 Mini Yapay Zeka Modeliyle Devrimsel Adım! Microsoft, yapay zeka dünyasına yeni bir soluk getiriyor: Phi-3 Mini!.

Devamını Oku

Yapay Zeka ve Günümüz Dünyasındaki Yeri!

Endüstri 5.0 ile hayatımıza entegre olmaya başlayan yapay zeka günden güne gelişmeye devam etmekte. Hatta şu an bile insanlar farkında.

Devamını Oku

Otonom Araçlarda Güven Problemi!

Otonom Araç Nedir ? Günümüzdeki teknolojik gelişim logaritmik bir artışla devam etmektedir. En son yapay zekanın da hayatımıza girmesiyle birlikte.

Devamını Oku

Adobe’den Yeni Yapay Zeka Atağı: Video Oluşturma Devrimi!

Adobe’den Yeni Yapay Zeka Atağı: Video Oluşturma Devrimi! Adobe, video oluşturma alanında devrim niteliğinde bir adım atarak yapay zeka modeli.

Devamını Oku

Amazon Music’ten Müzik Zevkinizi Yeniden Tanımlayacak Yapay Zekâ: Maestro

Amazon Music’ten Müzik Zevkinizi Yeniden Tanımlayacak Yapay Zekâ: Maestro Amazon Music, müzikseverlere heyecan veren bir yeniliği duyurdu: Yapay zekâ destekli.

Devamını Oku

Instagram Kullanıcıları Artık Yapay Zeka ile Sohbet Edebilecek!

Instagram Kullanıcıları Artık Yapay Zeka ile Sohbet Edebilecek! Instagram, kullanıcılarına sunduğu deneyimi daha da zenginleştirmek için yapay zeka odaklı bir.

Devamını Oku

Yapay Zeka ile Tasarımda Creatie ile Sınırsız Yaratıcılık

Yapay Zeka ile Tasarımda Creatie ile Sınırsız Yaratıcılık Yapay zeka destekli ürün tasarımı aracı Creatie, tasarımcıların hayal güçlerini sınırlamadan işlerini.

Devamını Oku