Beşiktaş Tüpraş Stadyumu Espor Merkezinde sahte Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray formaları basıldığı iddia edildi. - Sözcü Genel Gündem

Beşiktaş Tüpraş Stadyumu Espor Merkezinde sahte Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray formaları basıldığı iddia edildi.

Espor Merkezinde Sahte Forma İddiası

Beşiktaş yönetimi; Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor gibi takımların lisanssız ürünlerinin üretildiği bir imalathanede, sahte Beşiktaş ürünlerinin üzerine gerçek Kartal Yuvası etiketlerinin basıldığını tespit etti.

Beşiktaş Tüpraş Stadyumu’nda Gizli İmalathane

Sözcü Gazetesi’nde çıkan habere göre Türk futbolunun köklü kulüplerinden Beşiktaş’ın ev sahipliği yaptığı Tüpraş Stadyumu, son günlerde beklenmedik bir skandalla gündeme oturdu. Beşiktaş yönetimi, stat bünyesinde yürütülen bir sahte forma üretim operasyonunu ifşa etti. Bu durum, futbol dünyasında büyük bir şok etkisi yarattı.

Yapılan açıklamalara göre, Beşiktaş Divan Kurulu’nda Başkan Hasan Arat’ın camiayı sarsan itirafları ardından, Tüpraş Stadyumu’nda eski bir Espor merkezinin bulunduğu gizli bir alanda sahte forma üretimine rastlandı. Beşiktaş yönetimi, bu alanda yapılan incelemelerde, rakip takımlar Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un lisanssız ürünlerinin yanı sıra Beşiktaş’a ait sahte ürünlere de orijinal “Kartal Yuvası” etiketlerinin basıldığını keşfetti.

Bu gizli imalathane, yöneticilerin stat envanteri çıkarırken keşfettiği özel kartla girilen bir bölgede faaliyet gösteriyordu. Burası, takip edilmeye alındığında, Beşiktaş dışında diğer büyük Türk takımlarının korsan ürünlerinin de burada üretildiği ortaya çıktı. Üstelik bu şirket, Beşiktaş’tan kira ödemeksizin, statta bulunan imkanlardan da faydalanıyordu.

Ayrıca, yalnızca spor dünyasını değil, moda dünyasını da etkiliyor. Çünkü burada, dünyaca ünlü markalara ait sahte giysi ve aksesuarların da üretimi yapılıyordu.

Beşiktaş JK
Beşiktaş JK

Beşiktaş’ın Türkiye Espor’da Konumu 

Beşiktaş Espor, Beşiktaş JK bünyesinde 2015 yılında kurulan Türkiye’nin öncü elektronik spor takımlarından biridir. Kuruluşundan bu yana, Beşiktaş Espor takımı; League of Legends (LoL), FIFA, ve Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) gibi çeşitli popüler oyunlarda yarışarak, hem ulusal hem de uluslararası arenada önemli başarılar elde etmiştir. Takım, Beşiktaş’ın yenilikçi ve kapsayıcı yaklaşımını yansıtarak, geniş bir fan kitlesi kazanmış ve Esporun Türkiye’deki popülaritesinin artmasında önemli bir rol oynamıştır.

Beşiktaş Espor, aynı zamanda Türk spor kulüpleri arasında Espor alanında öncülük eden bir yapıya sahip olup, dijital sporlar konusunda farkındalığı ve ilgiyi artırmayı hedeflemektedir. Kulüp, Espor alanındaki faaliyetleriyle gençler arasında marka bilinirliğini artırırken, teknoloji ve dijital eğlence dünyasında da güçlü bir varlık göstermektedir.

Beşiktaş Esports, Rainbow Six: Siege Sahnesine Adım Atıyor!

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir