Fallout Genel Series

Fallout 1. Sezon 2. Bölüm “Hedef” Özeti

Fallout 1. Sezon 2. Bölüm “Hedef” Özeti

Lucy post-apokaliptik dünyayı keşfederken bir bilim insanı, köpeği, Kardeşlik Şövalyesi ve bir Ghoul ile karşılaşır. Fallout 1. sezon 2. bölümde üç ana karakterimiz tehlikeli Filly kasabasında buluşur, hepsi aynı adamı, Wilzig’i ve köpeği CX404’ü (veya kısaca 4’ü) arar.

Ne yanlışa dönebilir? Açıkçası, neredeyse her şey.

Başlayalım!

Yepyeni bir dünya İkinci bölüm, köpekler üzerinde deney yapan bir ekip ile çalışan Wilzig adında bir bilim adamı ile açılıyor. Ney için?

Gerçekten bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey, altın kalbi olması ve izni olmadan laboratuvarın geri kalanından kurtarmak için CX404 veya 4 numaralı köpeği yok olmaktan kurtarması.

Yıllar geçtikçe 4’ü tam olarak büyüüp itaatkâr olana kadar diğerlerinden saklayarak büyütür. Bir gün, 4, Wilzig’in boynuna bilinmeyen, parlayan mavi hap şeklindeki bir nesneyi enjekte ettiğini görür.

Fallout
Fallout

Başka bir bilim adamı Wilzig’i köpek ile yakaladıktan sonra 4 saldırır ve sahibini kurtarır. Kaçmak zorunda kalan Wilzig ve 4, laboratuvardan kıl payı kaçar ve Lucy ile karşılaşır.

Babasını bulmakta zorlanan Lucy, Wilzig ve 4 ile karşılaşır. Köpek onu dev bir hamamböceğinden kurtardıktan sonra bir gece. Wilzig, Lucy’ye dış dünyanın kasadan çok daha farklı ve tehlikeli olduğunu söyleyerek eve dönmesini söyler.

Lucy, babası olmadan eve dönmeyi reddeder. Diğer bir hayatta kalanla garip ama şükür ki zararsız bir karşılaşmadan sonra, Ghoul’u da içeren tehlikeli insanlarla dolu son derece tehlikeli bir kasaba olan Filly’ye gider.

Filly’de Savaş

Bu sırada Maximus, Şövalye Titus’un bir uşağı olarak işine başlar. Max göreve hazır olsa da, küçük sohbetler falan denese de, Titus uşağını pislik gibi görmeyi tercih eder.

Neredeyse hemen Titus, can sıkıntısı nedeniyle görevi yarıda bırakır. Bu onun canına mal olur.

Titus ve Max, insanları ve yaratıkları öldüren bir canavarın kanıtlarının bulunduğu bir mağaranın girişini bulurlar. Titus, Max’e yaratığı bulmasını emreder, ancak canavar önce Titus’u bulur.

Güçlü zırhı içinde geri savaşmaya çalışsa da, dev fare/ayı karışımı onu yaralar. Max, tereddüt etmeden canavarı tek vuruşta öldürür.

Titus ölmeye başlarken, Max ona hayat kurtaran stimpağı verme konusunda tereddüt eder. Titus, Max’i acımasızca azarlar ve bir şövalye olarak görevlerinden şikayet eder.

Şövalye olmak Max’in çocukluğundan beri hayali olduğu düşünüldüğünde, Titus’a stimpağı vermeyi reddeder, böylece yeni Şövalye Titus olabilmesi için ölmesine izin verir. Bu Max’ın soğuk bir hareketi olsa da, aslında işi önemsediği için en iyisi.

Zırhla biraz uğraştıktan sonra yanlışlıkla yanlış kişiye yardım ettikten sonra, onu Filly’ye götüren görevine devam ediyor.

Filly’de Lucy, Ma June’ın Dükkânı’na girer ve kasadan gelen eşyalar bulur ve hemen Ma June’un Moldaver’i bildiğini varsayar.

Herkes Moldaver’i biliyor gibi görünüyor. Ma June, Lucy’ye gitmesini söyler.

Lucy kararlı ve umutlu kalmasına rağmen, Ma June biraz kasaba halkı nefreti saçarak, kıyametten saklananların henüz onu düzeltmek için gelmediğini hatırlatır. Bu, Lucy’yi oldukça etkiler, çünkü kocasıyla birlikte sahip olacağı çocuklar, yeni dünyayı düzeltecek ilk kişiler olacaktı.

  1. sezon açılışında bunun nasıl sonuçlandığını hepimiz hatırlıyoruz. Lucy ayrıldıktan sonra, Ghoul giriş yaptığında Wilzig ve 4 ile yeniden bir araya gelir.

Filly yağmacıları ve sakinleri, ödül olarak kapak umuduyla Ghoul’u öldürmeye çalışırken, Ghoul sonuncusuna kadar hepsini öldürmeyi başarır. Ma June ve 4’ü (endişelenmeyin, köpek ölmedi) yaraladıktan sonra Lucy devreye girer ve onu vurur. Atış işe yaramaz ama neyse ki Max günü kurtarmak için gelir.

Kahramanlık ve adalet gösterisi Lucy’yi cezbederek ona aşık olduğu izlenimini verir. Bu his karşılıklı olabilir.

Yeni Plan

Max ve Ghoul savaşırken, Lucy ve Ma June, Wilzig’i içeriye getirirler. Burada acı içinde robotik bir ayak alır. Hem Wilzig hem de Ma June yaralıyken, Lucy, bilim adamını Moldaver’e götürmekle görevlendirilir.

Bu, Lucy’nin babasını kurtarmak için tek şansıdır. Ma June, Lucy’ye Moldaver’in koordinatlarını verdikten sonra, Ghoul’un peşlerinde olduğunu bilmeden kaçarlar.

Max’in zırhıyla oynadıktan sonra onu Filly’den uzaklaştıran Ghoul, 4’ü bir stimpak ile bulur ve iyileştirir. Wilzig ve Lucy’yi aramak için birlikte Filly’den ayrılırlar.

Ghoul’un bilmediği şey ise Wilzig’in siyanür hapı yutmuş olmasıdır. Lucy ile dinlenirken, Lucy’den kafasını kesip Moldaver’e getirmesini söyler.

Lucy ilk başta emin değildir ama sonunda bölüm sona ererken ekran dışı kafasını keser.

Fallout
Fallout

Fallout 1. Sezon 2. Bölüm İncelemesi

  1. bölümü izledikten sonra dikkatimi çeken iki şey var: mizah ve müzik. Olumsuz tarafta, mizahı pek sevmiyorum.

Şakalar korkunç değil, zamanlama da öyle değil, ama sunum bana göre işe yaramıyor. Olumlu tarafta ise müziği, özellikle Maximus için seçilen müziği seviyorum.

Country müzik hayranı olmasam da Johnny Cash’i seviyorum! Şarkılarını countryden çok folk olarak değerlendireceğimi de ekleyeceğim, yine de şarkılarını seviyorum.

Artık Fallout dünyası ve bu dizinin tarzı hakkında daha iyi bir fikre sahip olduğuma göre, neler olup bittiğine ve geçmişte neler olduğuna dair teoriler kurmak konusunda kendimi oldukça ilgili ve sürekli meraklı buluyorum. En büyük gizemlerden biri, ilk bölümde kısaca bahsedilen ama nerede olduğu tam olarak bilinmeyen Lucy’nin annesi olmaya devam ediyor.

Öldü mü? Terk etti mi?

Moldaver’in Lucy’nin annesini bildiğini ve Wilzig’in Lucy’nin ve kasaların kendisi hakkında kapsamlı bir bilgisi olduğunu göz önünde bulundurarak, Lucy’nin annesinin oldukça önemli olduğunu söylemek güvenli bence. Fakat bunu sadece zaman gösterecek.

kasa=vault=sığınak

Invincible’ın 7 Büyük Zayıflığı

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.


Film dünyasına dair merak ettiğiniz her şeyi keşfedin! IMDb, filmler, diziler, oyuncular, yönetmenler ve daha fazlası hakkında detaylı bilgilere erişebileceğiniz en kapsamlı kaynaktır. En yeni vizyon filmlerinden, unutulmaz klasiklere kadar geniş bir yelpazede eserler hakkında bilgi alabilir, oyuncu kadrolarını, yönetmenlerin kariyerlerini inceleyebilir ve filmlerin arkasındaki hikayeleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yorumlarını okuyarak hangi filmlerin izlemeye değer olduğuna karar verebilirsiniz. IMDb, film severlerin vazgeçilmez adresidir. Hayalinizdeki filmi bulmak veya film dünyasında neler olup bittiğini öğrenmek için IMDb’nin ana sayfasını ziyaret edin ve sinema dünyasına adım atın!

author
Anime ve Sinema Deneyimlerini Aktarmayı Amaçlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir