Liste

2016’da çıkacak en iyi 10 oyun

2016 yılı oyun dünyası için oldukça hareketli geçeceğe benziyor. Birçok oyun geliştiricisi oyun severlerin heyecanla beklediği haberleri verirken, biz de bu yıl çıkmasını sabırsızlıkla beklediğimiz en iyi 10 oyunu sizler için derledik.

Uncharted 4 – A Thief’s End

Bir Hırsızın Sonu ismiyle yeni oyunu duyurulan serinin ilk videosu 2013 Kasım’da çıkmıştı. Bekleyiş nihayet sona eriyor. Uncharted 4, 2016’nın Nisan ayında çıkışını yapacak. Türkçe dil desteği de bulunan serinin yeni oyununun sadece PlayStation4 için çıkacağını da son olarak belirtelim.

Overwatch

World of Warcraft, Heroes of the Strom ve Hearthstone gibi oyunların yapımcısı Blizzard’ın en yeni oyunu Overwatch bir başka merakla beklenen oyun. FPS türüne yeni bir anlam kazandıran oyunun betası geçtiğimiz aylarda çıkmıştı. Adından çok söz ettiren Overwatch’un 2016’nın başlarında çıkacağı söyleniyor.

Hitman

İlki 2000 yılında çıkan ve türünün sevilen oyunlarından Hitman sekizinci oyunu ile birlikte geri dönüşünü yapıyor. Oyunun 2016’nın Mart ayında piyasaya sürüleceği açıklandı. Serinin son oyunu Hitman Absolution 2012 yılında çıkmış ve büyük bir yankı uyandırmıştı. Yeni oyunla birlikte Ajan 47 ile birbirinden amansız maceralar yine bizleri bekliyor gibi gözüküyor.

Final Fantasy

Rol yapma oyunları dendiğinde akla ilk gelen oyunlardan Final Fantasy 2016’da on beşinci kez raflardaki yerini alacak. Japonların yapımını gerçekleştirdiği bu oyun için 2006 yılından beri üzerinde çalışıldığı söyleniyor. 10 yıllık emeğin bulunduğu bu oyunun da nasıl olacağı büyük bir merak uyandırıyor. Oyunun çıkış tarihi hakkında da kesin bir bilgi bulunmuyor.

Doom 4

FPS türünün atası olarak kabul edilen oyun, 2012’de Doom 3 yeniden lanse edildiğinde kendini hatırlatmıştı. Oyunun yeni versiyonu Doom 4’ün 2016’ın ilk yarısında satışa sunulması bekleniyor. 20 yıldan fazla geçmişi olan Doom’un böylece tam 15 yıl sonra yeni oyunu çıkmış olacak.

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands

Ünlü oyun firması Ubisoft’un en çok oynanan oyunlarından birisi şüphesiz Tom Clancy’s serileri. Açık dünya türündeki serinin yeni oyunu Ghost Recon Wildlands’de bizleri Bolivyalı uyuşturucu tacirleri ile mücadele bekliyor. Aksiyon ve FPS severler için birebir olacak bu oyun fragmanıyla da büyük bir beklenti yarattı.

Far Cry Primal

2016’da piyasaya çıkacağı açıklanan bir başka Ubisoft oyunu da Far Cry Primal. Taş devrinde geçecek olan bu oyunda 12 bin yıl öncesine geri dönüş yapmış olacağız. Grafikleri ile ön plana çıkan oyun PlayStation 4 ve Xbox için 23 Şubat tarihinde piyasaya sürülecek. PC sürümü ise Mart ayında çıkmış olacak.

Mafia 3

Efsane haline gelen Mafia aradan geçen uzun zamanın ardından nihayet geri dönüyor. Serinin ikinci oyunu 2010 yılında çıkmış hem hikayesi hem de gerçekçiliği ile oyun dünyasına damgasını vurmuştu. Aradan geçen 6 yıl sonra oyun üçüncü serisi ile tekrar bizlerle buluşuyor.

Oyunun büyük heyecan uyandıran fragmanını Türkçe altyazılı izleyebilirsiniz.

For Honor

Ubisoft Montreal’in yeni oyunu For Honor’da, Viking savaşçıları veya samurayların rolüne bürünerek, büyük meydanlarda savaşıyor olacağız. Oyun özellikle görücüye çıkan oynanış videolarındaki yüksek grafik kalitesiyle beğenileri topladı. Dört kişilik co-op oynanışa odaklanan bu yapımın orta çağ tutkunlarını oldukça heyecanlandıracağını söyleyebiliriz. Oyunun çıkış tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Oyunun 7 dakikalık oynanış videosunu izleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

Dishonored 2

Endüstri devrimi dönemini andıran Dishonored’in devam oyunu 2016’da karşımıza çıkacak. Bu kez Emily Kaldwin ve Corvo Attano isminde iki karakteri yönetebileceğimiz oyun, ilk oyunun 15 sene sonrasında gelişen olayları konu alacak. İlk oyundaki gibi düşmanlarla kıyasıya bir mücadelenin içinde olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir