League of Legends League of Legends Haberleri

100 Thieves, Rift Rivals 2018’de Levi ve Brandini ile oynayacak

Kuzey Amerika bölgesinde kadro değişiklikleri devam ediyor. Cloud9’ın as oyuncuları Sneaky, Jensen ve Smoothie’yi yedeğe çekip Akademi oyuncuları Keith, Goldenglue ve Zeyzal’ı as takıma çekmesinin ardından bir haber de 100 Thieves’ten geldi. Kuzey Amerika takımlarından 100 Thieves, Rift Rivals 2018 turnuvasına, kadrosunda iki değişiklik ile başlayacak. Temmuz’da düzenlenecek turnuvada, takımın üst koridor oyuncusu Kim “Ssumday” Chan-ho ve ormancısı William “Meteos” Hartman, yerlerini akademi oyuncuları Brandon “Brandini” Chen ve Do “Levi” Duy Khánh’a bırakacak.

Levi, Gigabyte Marines’te forma giyerken MSI ve Worlds 2017’de yaptığı patlamadan sonra Kuzey Amerika yolunu tutmuş ve 100 Thieves’in Akademi takımına katılmıştı. Özellikle tekli derecelideki performansı ile adından bolca söz ettiren genç yıldızın bu turnuvada yapacakları büyük bir kitle tarafından merakla bekleniyor. Takıma katıldığından beri ana kadroya çıkması beklenen Levi’nin direkt olarak NA LCS’te başlamamasının öncelikli sebeplerinden birinin dil bariyeri olduğu biliniyordu.

Öte yandan üst koridor değişikliğinin zorunluluktan gerçekleştiğini belirtmekte de yarar var. Normalde iki yabancı hakkını Yoo “Ryu” Sang-wook ve Kim “Ssumday” Chan-ho’den yana kullanan 100T, Levi’yi as kadroya yükseltmesi ile birlikte yabancı hakkı sınırını doldurduğu için üst koridorda da bir değişikliğe gitti. Brandini’nin her ne kadar Akademi liginde etkileyici bir performansa imza atmış olsa da Dignitas günlerinden beri ligin en iyi üst koridorlarından olan Ssumday’in yerini doldurmaya çalışacağını hatırlatalım.

Değişiklikler kalıcı mı henüz bilinmiyor fakat önümüzdeki hafta Levi ve Brandini ilk kez 100 Thieves formasıyla görev alacak.

1 Comment

  • Tunahan 29 Haziran 2018

    Bı kayle kalmıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir