League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 7.17 yaması

Dünya genelinde liglerin bittiği ya da sona yaklaştığı günlerde, Riot Games 7.17 yama notlarını oyuncuların bilgisine sundu. Ornn‘un vadiye ineceği yamada yedi şampiyon değişimlerden etkilenirken , kızgın buhurdanlık da dengelendi.

Yıldız Işığı’nı canavar saldırılarından koruyacağımız “İşgal” oyun modu 7 Eylül 2017 saat 21.00’dan, 26 Eylül 2017 saat 09.59’a kadar oynanabilir olacak. Yıldız Muhafızı temasını ön plana çıkarmayı amaçlayan oyun modu ile beraber Ahri, Ezreal, Miss Fortune, Soraka ve Syndra da Yıldız Muhafızı kostümlerine kavuşacak. Sadece suikastçi şampiyonlarla oynayabildiğimiz dönüşümlü oyun modu “Kanlı Av Vakti” ise 5 Ağustos 2017 saat 12.00’dan, 29 Ağustos 2017 saat 04.00’a ve 31 Ağustos 2017 saat 12.00’dan, 5 Eylül 2017 saat 04.00’a kadar oynanabilecek.

Şampiyonlar

Draven‘ın katledildiğinde kaybettiği pasif yükü artırıldı ve skor aldığında kazandığı ilave altın yüzdesi düşürüldü. Bu değişiklik ile beraber Draven oyuncularının canının kıymetini bilmeye başlayacağı kesin. Ezreal‘ın Q yeteneğinin saldırı gücü oranı artırıldı. Vadinin atı Hecarim ise E yeteneği ve ultisine ufak değişiklikler aldı. Artık ulti sırasında E yeteneğinin kullanım süresi azalmayacak, ayrıca ulti kullandığınız rakibiniz ne kadar uzaktaysa korku kitle kontrolü süresi buna oranla artacak.

Meta şampiyonlarından sayılmayan fakat tekli derecelide bolca tercih edilen Leona, artık pasifi ile daha fazla hazar verecek. Q yeteneğinin ise bekleme süresi azaltıldı. Maokai‘nin ani can yenilenmesi sağlayan pasifi artık totemlere işlemiyor. Urgot‘un ultisini kullanmasını kolaylaştıracak bir dizi ufak güçlendirme aldığı 7.17 yamasının son değişikliğe uğrayan şampiyonu ise W ile bıraktığı gölgenin savaş alanında kalma süresi yarım saniye artan Zed. Hadi yine iyisin gölgelerin efendisi(!)

Eşyalar

Son zamanlarda tüm destek oyuncuları tarafından ekmek ve sudan değerli kabul edilen kızgın buhurdanlık, artık %20 ile %35 aralığı yerine sabit olarak %25 saldırı hızı verecek. Aynı oranlar can çalma için de geçerli olacak. Gargoyl taşzırhı ise yanardöver ile girdiği hatalı bir etkileşiminin giderilmesi sebebiyle yama notlarına dahil oldu. Yanardöver ve Gargoyl taşzırhı aynı anda envanterde bulunduğunda, şampiyona olması gerekenden biraz daha fazla can değeri kazandırdığını fark eden Riot Games, bu hatayı giderdi.

Rahatsız edici söylemi raporlama başlıklarından biri haline getiren ve takdir, eşya setleri, karşılaşma geçmişi gibi konularda ufak dokunuşlar yapacak olan 7.17 yaması, Worlds’e kadar bunun dışında yama çıkmayacağı haberiyle birlikte duyuruldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.