lolespor_duyuru League of Legends

5Ronin, Şampiyonluk Ligi’ndeki Slot Hakkını Kaybetti

League of Legends espor resmi Twitter hesabından yapılan duyuru ile 5Ronin’in gerekli sürede kadro teslimi yapmamasını neden göstererek, takımın slot hakkını kaybettiğini açıkladı.

Lolespor’un Açıklaması:

“Gerekli sürede kadro teslimi yapmaması nedeniyle 5Ronin, Şampiyonluk Ligi’ndeki slot hakkını kaybetmiş olup, önümüzdeki sezon bizimle olmayacaktır.

2023 Yaz Mevsimi için arzumuz ligi yeniden 8 takımla devam ettirmektir ve bu nedenle çalışmalara başlanmıştır. Öncelik, lig standartlarına uygun bir takım ile bu sezon da ligin 8 takımla devamını sağlamaktır. Uygun bir takım bulunamaması halinde ise 2023 Yaz Mevsimi 7 takımla oynanacaktır. 2024 Kış Mevsimi için 10 takımla yola devam etme planımızda ise bir değişiklik bulunmamaktadır.

Şampiyonluk Ligi’nin yaşanan bu süreçten hiçbir şekilde olumsuz etkilenmemesi, rekabetin en doğru ve en sağlıklı biçimde ilerlemesi ve Şampiyonluk Ligi’nin marka değerinin yükselerek devamı için elimizden gelenin yapılacağının bilinmesini ister, saygılar sunarız.”

Lolespor’un tweetine buradan ulaşabilirsiniz.

BBL Espor League of Legends’a Mı Giriyor?

Lolespor’un tweeti sonrasında 8. takımın kim olabileceği konuşulmaya başlandı. Taraftarlar arasında Fenerbahçe Espor veya Galatasaray Espor’un lige dönebileceği konuşulurken, birçok BBL taraftarı da takımın yöneticilerini tweetin altına etiketlemeye başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir