League of Legends League of Legends Haberleri

8.16 yamasında tanklara iyileştirme geliyor

Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Riot Games, 8.16 yamasında tanklara güçlendirme getireceğini açıkladı. Hali hazırda tankların konumuyla alakalı görüşlerini de bildiren Meddler, önümüzdeki yamalarda yapılacak değişiklere dair bilgi verdi.

League of Legends’ta özellikle sekizinci sezonda tankların fazlasıyla gözden düştüğünü söylemek gerekiyor. Bunun altında yatan en büyük neden elbette rünler. Eskiden ciddi anlamda zırh ve büyü direnci sağlayan rünlerin yerine daha hasara odaklı rünlerin getirilmesi oyunun “Kim daha çok hasar verecek?” yarışına dönmesine sebep oldu. Elbette metanın da hem hasar şampiyonlarını hem de saldırı eşyalarını öne çıkarması tankların gözden düşmesine sebep oldu.

Geliştirici bloğundaki açıklamasında Meddler tanklar ile ilgili planlarına dair ipuçları da verdi. Riot’ın gözlemlerine göre şu anda tank destekler çok iyi durumda olmasına rağmen orman ve üst koridordaki şampiyonlar ciddi anlamda sıkıntı çekiyor. Tanksız takım kompozisyonlarının çok öne çıktığını da dile getiren Riot, dört ya da beş hasar tehditli kompozisyonların popülerleşmesinin metadan ötürü olduğunun da bilincinde. Buna karşılık dengeleme ekibinin odaklandığı noktalar şunlar:

“Anti-tank” olarak nitelendirebileceğimiz zırh delme ve büyü nüfuzu eşyaları dengelenecek. Riot Games özellikle son yamalarda bu eşyaları fazla güçlendirdiğini düşünüyor. Bu konu üzerinde dikkatle çalışılıyor.

Bazı tanklar 8.16 yamasında dengelenecek. Son zamanlarda fazla dengelenmiş şampiyonlar öncelikli olacak.

Organize kompozisyonlar ile rastgele takım kompozisyonlarındaki tankların efektifleri hakkında değişiklikler yapılacak. Bu güncelleme için bir tarih verilmedi.

Bazı şampiyonların yetenek setleri değişecek. Bu güncellemenin yıl sonunda ya da önümüzdeki yıl gerçekleşmesi planlanıyor.

Güçlendirilmesi planlanan şampiyonlar şu şekilde:

  • Amumu
  • Nautilus
  • Sion
  • Leona
  • Rammus
  • Maokai

Bu şampiyonlar arasında Maokai’nin özel bir yeri bulunuyor. Zira hem üst koridorda hem de ormanda genel olarak sağlıklı bir şekilde tercih edilen ender şampiyonlardan olan Maokai’nin ormandaki performansı arttırılacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir