League of Legends League of Legends Haberleri

8.4 yamasıyla Azim yoluna eklenecek yeni rün, metayı değiştirebilir

PBE sunucusunda şu anda yürürlükte olan, normal sunuculara ise haftaya gelecek 8.4 yamasında oyuna eklenecek “Bone Plating” rünü erken oyun metasını değiştirebilir.

Yeni sezonun 4. yaması haftaya istemcilerimize gelmiş olacak, ancak bilindiği üzere yamalar bir süre önceden test sunucusunda oyuncuların beğenisine sunuluyor. Yeni yamada şampiyonlara gelen dengelemeler-güçlendirmeler, yeni ormancı eşyaları, yeni orta koridor eşyaları mecvut ancak bunları her zaman olduğu gibi “5mid özetliyor” serisinde paylaşacağız. Bu habere konu olan “Bone Plating” ise, azim yoluna eklenmiş olan erken oyuna büyük etkisi olacağını tahmin ettiğimiz bir rün.

Anahtar olarak değil, rün ağacının ikinci satırında kendine yer bulan “Bone Plating”, rakipten hasar aldığınızda, hasar aldığınız rakipten gelecek olan 3 yeteneğin ya da otomatik saldırının hasarını 20 ile 50 arasında azaltıyor. İlk duyuşta kulağa metaya etki edecekmiş gibi gelmiyor. Ancak öncelikle üç saldırının her birinin hasarını bu miktarda azalttığına dikkat çekmek gerekiyor. Suikastçi şampiyonların orta koridordan kaybolduğu, dövüşçü şampiyonların da üst koridordan uzaklaştığı bir dönemi yaşadığımızı da unutmayalım. Erken oyunda kabuslar içinde kalan Fizz, Kassadin, Ekko, Akali gibi suikastçiler 45 saniye bekleme süresi olan bu rünü tercih ettiğinde, erken oyundaki takaslarda can değerlerinin %15-20’lik bir kısmını korumuş olacaklar. Hal böyleyken, tekli derecelide vurmakta sorun görmediğimiz ama ölmezlerse büyük sıkıntı çektğimiz şampiyonlar profesyonel arenaya da geri dönebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir