League of Legends League of Legends Haberleri

Afreeca Freecs, SK Telecom’un galibiyet serisini bozdu

Kötü başladığı ligde son haftalarda çıkış yakalayan SK Telecom T1, altıncı haftanın üçüncü gününde Afreeca Freecs engeline takıldı.

Bu sene profesyonel liglerde köklü takımların kötü başlangıçları moda oldu desek yanılmış olmayız. Tıpkı Kuzey Amerika’da Team SoloMid’in ilk haftaları kötü geçirmesi gibi, SK Telecom da Kore’de sezona kabus gibi bir başlangıç yaptı. Ligde son sıralara kadar gerileyen SKT, geçtiğimiz iki haftada aldığı galibiyetlerle bu durumdan bir miktar sıyrılmış oldu. Sıralamada yukarılara yükselebilmek adına bu hafta oldukça önemli bir seriye çıkan ekip, Afreeca Freecs karşısında Vadi’den 2-1 yenik ayrılarak avantajını yitirdi.

Serinin ilk maçında Kuro’nun Galio ve Aiming’in Xayah performanslarıyla sonuca giden Afreeca Freecs, 35 dakikada durumu 1-0’a getirdi. Tusin’in de Rakan’la iyi görüntü çizdiği karşılaşmada, özellikle son haftalarda inanılmaz formda olan yıldız nişancı Aiming’i izlemek keyif verdi. İkinci maçta ise Faker ipleri ele aldı. Orta koridorda Galio ile %100 skor katkısında bulunarak inanılmaz bir istatistiğe imza atan yıldız oyuncu, takımının seriye tutunduğu bu karşılaşmada galibiyette başrol oynadı. Ancak son maçta yine Afreeca üstünlüğü söz konusuydu. Kuro’nun Galio seçimiyle sonuca giden ekip, aldığı galibiyetle ligde 3. sıraya yükseldi ve daha da önemlisi SKT ile arasındaki puan farkı açtı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir