League of Legends League of Legends Haberleri

Amerika LCS 2016 Bahar Mevsimi 2. Hafta

Yıldızlarla dolu Amerika LCS bu hafta da birbirinden heyecanlı maçlara sahne oldu. Haftanın ilk gününde oynanması gereken NRG – Echo Fox maçı, Echo Fox ekibinin kadro bildirememesi yüzünden NRG’nin hükmen galip gelmesiyle sonuçlandı. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

1. Gün Maçları

Team Impulse 1-0 Cloud9
Haftanın ilk maçı büyük bir sürprize sahne oldu ve ligin en zayıf takımı olarak görülen Team Impulse, Cloud9’ı mağlup etmeyi başardı. Mücadelenin başından sonuna kadar üstün bir performans ortaya koyan Team Impulse ekibinde maçı koparan hamle, baron çevresinde çıkan takım savaşında Lissandra oynayan Seraph’ın Cloud9 ekibinin arkasına ışınlan atıp, takım üyelerinin büyük bir bölümünü etkisiz bırakması ve bunun sonucunda ekibinin takım savaşını kazanmasını sağlaması oldu. Team Impulse adına Lucian oynayan Mash de 7-1-3’lük performansıyla göz doldurdu.

TSM 0-1 Immortals
Amerika LCS’te bu yılın derbisi olarak nitelendirebileceğimiz maçta Immortals, ligin en köklü ekiplerinden TSM’i, çekişmeli geçen maçın ardından yenmeyi başardı. Oyunun 37. dakikasında çıkan takım savaşında iki üyesini kaybeden TSM, hayatta kalan oyuncuları inhibötürü alıp çıkmayı hedefleyen Immortals ekibine tek tek ölünce, adeta maçı elleriyle teslim etmiş oldu. Maç boyu istediği performansı ortaya koyamayan Huni de, oyun sonunda Fiora ile 3 skor akıp mücadeleyi 6-6-8 olarak tamamladı.

Team Liquid 0-1 Counter Logic Gaming
Mücadelenin başından sonuna kadar üstün taraf olan CLG, Team Liquid karşısında rahat bir galibiyet aldı. Maçta göze batan noktalar, orta koridorda Corki oynayan Huhi’nin mücadeleyi mükemmel bir oyunla 8-0-5 tamamlaması ve geçtiğimiz hafta emekliliğini açıklayan IWDominate’in yerine gelen Dardoch’un Rek’sai ile 2-1-4’lük bir performans ortaya koyması oldu diyebiliriz. Yine üst koridorda Fiora oynayan Darshan da mücadeleyi 2-0-7 gibi bir skorla tamamlayarak ve rakibine 86 minyon fark atarak etkili bir oyun ortaya koydu.

Team Dignitas 1-0 Renegades
Günün son maçında iyi bir mücadele ortaya koyan Dignitas ekibi, maçın 45. dakikasında çıkan Baron savaşında Renegades’in alt koridor ikilisini hemen düşürmeyi başarınca Baron’u kolaylıkla aldı. Oyunu bitirmek için ilerleyen ekip, oyunun son takım savaşını da hiçbir üyesini kaybetmeden kazanarak mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf oldu. Team Dignitas adına mücadeleyi 502 minyonla tamamlayan Apollo’nun, rakibine 135 minyon fark atması da gözlerden kaçmadı.

2. Gün Maçları

TSM 1-0 Team Dignitas
İkinci haftanın ilk gününde istediği sonucu alamayan TSM, ikinci günde galibiyet parolasıyla Dignitas karşısına çıktı. Öne geçtiği anlarda dahi yanlış kararlar almamak adına temkinli oynayan, Nexus kulelerine ilerlemektense diğer inhibitörleri açan ve galibiyeti garanti altına almak isteyen TSM, son takım savaşını da kazanıp, minyonların kulelerini indirdiği Nexus’u düşürmeyi başardı ve haftayı bir galibiyetle kapatmış oldu. Shiptur’un Lux seçimine karşı Syndra tercihinde bulunan Bjergsen de 6-0-6 gibi kusursuz bir skorla maçı tamamladı.

NRG Esports 0-1 Immortals
Amerika LCS’in namağlup iki takımının karşı karşıya geldiği bu enfes mücadelede kazanan taraf ligin flaş takımı Immortals oldu. NRG tarafında bir süredir görmediğimiz Maokai ve Varus seçimleri yapılırken, Immortals’ın da Rengar ve Zed seçimleri yaparak izleyicileri heyecanlandırdığı bu maçta, Wildturtle Lucian ile 8-1-4’lük bir performans ortaya koydu ve Immortals güçlü rakibini 12 bin altın farkıyla 16-5 mağlup etmeyi başardı.

Counter Logic Gaming 0-1 Cloud9
İkinci haftanın ilk gününde sürpriz bir şekilde Team Impulse’a mağlup olan Cloud9, ligin güçlü ekiplerinden Counter Logic Gaming’i ağırladı ve mücadeleden galibiyetle ayrılmayı başardı. Orta koridor inhibitörünü açmayı başaran Cloud9 ekibi, Fiora’yı üst koridora gönderip, kalan 4 üyesiyle alt koridor inhibitörünü zorlamaya başladı ve bu stratejilerinin işe yaraması sonucunda maçı kazanmayı başardılar. Böylece iki takımda haftayı bir galibiyet ve bir mağlubiyet ile kapatmış oldu.

Echo Fox 0-1 Team Liquid
İlk gün hükmen mağlup sayılan Echo Fox’ın, Team Liquid karşısında galibiyet aradığı bu maç ilginç anlara sahne oldu. Echo Fox, 35 dakika boyunca tek bir skor bile alamayan Team Liquid ekibinin, iki inhibitörünü düşürmeyi başardı. Daha sonra 3. inhibitörü de almayı başaran Fox, Baron çevresindeki takım savaşından dezavantajlı çıkan taraf oldu ve Baron’u almayı başaran TL üstünde oyunu bitirmek için baskı kurmaya başladı. Baron güçlendirmesi sayesinde, üç inhibitörü de düşmüş olmasına rağmen oyuna tutunan ve Nexus’unu savunan TL ekibi, 5. Ejderha güçlendirmesini almak isteyen Fox’a karşı, destek oyuncuları ölü olmasına rağmen çıkan takım savaşını kazandı ve oyunu bitirecek bu güçlendirmeyi rakibine vermemiş oldu. Daha sonra Baron güçlendirmesini de almayı başaran Team Liquid, burada çıkan takım savaşını da kazanmayı bildi ve inanılmaz bir geri dönüşle maçtan galip ayrılmayı başardı.

Renegades 0-1 Team Impulse
Günün son maçında, ligin ilk haftası sezonun en güçsüz takımı olacağı izlenimi veren Team Impulse, Renegades ekibini  mağlup etmeyi başardı ve ikinci haftayı sürpriz bir şekilde 2’de 2 ile sonlandırmış oldu. İyi bir performans ortaya koyan Renegades ekibi, Remi’nin önde yakalanmaları ve yapılan diğer hatalar ile maçı Team Impulse’a hediye etti ve böylece TL ve Fox ile Amerika LCS’in son sırasına demir atmış oldu.

[accordion title=’Puan Durumu’]

na puan durumu 2
Kaynak: lolesports

[/accordion]


espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir