League of Legends League of Legends Haberleri

Amerika LCS 2016 Bahar Mevsimi 7. Hafta

Amerika LCS’te yedinci hafta, oynanan 10 mücadele ile tamamlandı. İşte alınan sonuçlar, maç analizleri ve oluşan puan durumu.

1. Gün Maçları

Team Impulse 0-1 Team Liquid
Haftanın ilk mücadelesinde Liquid seçim yasaklama ekranında Kog’Maw’ı alma başarısı göstererek maça bir adım önde başlamış oldu. Impulse ekibinde ise Pirean orta koridorda Fenix’e karşı Twisted Fate tercihinde bulundu. İlk baskınını üst koridora yapan Procxin, Nautilus oynayan Lourla’ya kule altı girme hatasında bulundu ve ilk kan Liquid ekibine gitmiş oldu. Diğer koridorlarda da üstünlük kurmayı başaran ekip, rakibini 27 dakikada 18-3’lük skor farkı yakalayarak yenmeyi başardı. Minyon kesme ve şampiyonlara verilen hasarda da zirvede orta koridor Corki oynayan Fenix yer aldı. Bu maçla birlikte Liquid ekibi ligdeki altıncı galibiyetini alırken, TIP dört galibiyette kaldı ve rakibini yakalama şansını fırlatmış oldu.

Echo Fox 0-1 TSM
Vize problemlerinden kurtulan ve Froggen’a kavuşup geçtiğimiz haftayı ikide iki ile kapatan Echo Fox, ligin köklü takımı TSM ile karşılaştı. Geçtiğimiz haftalarda takım olarak uyum sorunu yaşadığı göze çarpan TSM, bu maça çok iyi hazırlandığını belli etti ve zirve yarışından kopmayacağının sinyallerini vererek formda olan rakibini mağlup etmeyi başardı. Mücadeleye aldığı skorlarla önde başlayan Echo Fox, Dragon etrafında çıkan takım savaşını kaybedince, TSM’in kartopuna bağlayıp maçı kazanmasına engel olamadı ve ligdeki sekizinci mağlubiyetini alarak zirveye yaklaşma şansını elinden kaçırmış oldu.

Immortals 0-1 Counter Logic Gaming
Günün en önemli mücadelesinde ligin yenilgisiz ekibi Immortals ile hemen arkasında yer alan Counter Logic Gaming karşılaştı. İki takım da maça koridor değişikliği ile başladı. Beşinci dakikada alt koridorda Huni’ye kule altı baskın yapan CLG, Fiora oynayan Darshan ve Udyr oynayan Xmithie’nin etkili oyunuyla ilk kanı dökmeyi başardı. Daha sonra Reignover’ı da öldürmeyi başaran ekip, mücadeleye çok iyi bir başlangıç yapmış oldu. 40. dakikaya kadar ortada giden oyunda Immortals hatalı bir Baron kararı vererek, Darshan Huhi ikilisinin alt koridor inhibitörünü ve Nexus kulelerini almasına sebep oldu. Nexus’un canını da yüzde ellinin altına indirmeyi başaran ikiliyi son anda durdurmayı başaran Immortals, tekrar Baron’a yöneldi. Baron’u Xmithie’ye çaldıran ekip, Darshan’ın ışınlan atarak oyunu bitirmesine de engel olamayınca ligdeki ilk yenilgisini almış oldu. Darshan’ın ışınlan ile oyunu bitirmesi akıllara TSM’e karşı Nasus alarak backdoor yapışını getirdi.

NRG Esports 1-0 Renegades
Ligin en zayıf ekibi Renagedes ile güçlü takımlarından NRG’nin karşı karşıya geldiği maçtan galibiyetle ayrılan taraf NRG oldu. Oyunu domine etmeyi başaran ekip, 28. dakikada Baron’u da almayı başardı ve maçı kazanma yolunda büyük bir adım atmış oldu. Mücadeleyi bitirmeye giden NRG, rakibinin üç oyuncusunu öldürmeyi başararak 29. dakikada Nexus’u ele geçirdi ve ligdeki yedinci  galibiyetini almış oldu. Seçim yasaklama ekranında rakibinin Kog’Maw ve Zilean tercihleri yapmasına engel olamayan Renegades de bunun bedelini ağır ödemiş oldu. LOD Kog’Maw ile şampiyonlara 18k hasarı vermeyi başararak bu istatistikte zirvede yer aldı. Mücadelede çok fazla takım savaşı ve skor olmadığı için normalde düşük olan bu hasar miktarı, maça göre gayet iyi bir seviyede diyebiliriz.

Cloud9 1-0 Team Dignitas
İlk günün son maçında zirveyi yakından takip eden, takım oyununu çok iyi oynayan Cloud9 ile bu sezon istediği sonuçları alamayan Dignitas karşı karşıya geldi. Seçim yasaklama ekranında üst koridora Fiora alan Dignitas’a, Balls Pantheon tercihi ile yanıt verdi. Oyun içinde de bu sürpriz tercihi ile etkili bir performans sergileyen başarılı oyuncu maçı 5-1-5 ile tamamladı. Ancak maçın yıldızı kesinlikle orta koridorda C9 adına LeBlanc oynayan Jensen oldu. Sezona isim değişikliği ile başlayan oyuncu, maçta hiç asist yapmadı ve hasar verdiğini öldürerek 13 skor almayı başardı. Cloud9 bu maçın ardından ligdeki galibiyet sayısını dokuza yükseltti ve CLG ile ikinciliği paylaşmaya devam etti.

2. Gün Maçları

Team Impulse 1 – 0 NRG Esports
İkinci günün ilk maçında alt sıralarda bulunan Team Impulse, NRG Esports’u yenerek büyük bir sürpriz yaptı. Son haftalarda performans olarak düşüşe geçen rakibine karşı iyi koordine olan Team Impulse erken aşamada maçı lehine çevirdi. 39 dakika süren maçta Team Impulse’un sadece üç kule kaybetmesi de maçın akılda kalan olaylarından oldu. Bireysel anlamda Pirean ve Mash takımını sırtlayan isimler oldu. Beşinci galibiyetini alan Team Impulse alt sıralardan az da olsa uzaklaşmayı başardı. Son haftalarda hayal kırıklığı yaratmaya devam eden NRG Esports ekibi de yedinci mağlubiyetini aldı.

Cloud9 0 – 1 Counter Logic Gaming 
Haftanın en çok heyecana sahne olan maçı ligdeki ikinciliği yakından ilgilendiren Cloud9 ve Counter Logic Gaming arasındaki mücadele oldu. Maç başından sonuna kadar iki takım arasında gidip geldi. Karşılaşmanın bu denli eşit geçmesi de rekabeti bir hayli arttırdı. Cloud9 iki kere baron alarak maçı bitirmeye çok yaklaşsa da, Counter Logic Gaming çok iyi bir savunma yaptı. Son takım savaşı da maçın kaderini belirleyen an oldu. Ölüm sürelerinin çok uzun olması ve Cloud9’nın üç oyuncu ile savunma yapmak durumunda kalması CLG ekibine maçı bitirme fırsatı verdi. Darshan’ın Jax tercihi de CLG’nin almış olduğu bu galibiyette belirleyici faktör oldu. Cloud9 bu mağlubiyetin ardından 9-5’lik duruma gelirken, CLG 10-4’e gelerek ikinciliğe yükseldi.

Team Liquid 1 – 0 Team SoloMid
Günün bir başka sürprize sahne olan maçında Team Liquid rakibi Team SoloMid’i ezici bir üstünlükle yenerek herkesi şaşırttı. İlk 10 dakika içerisinde art arda aldığı skorlarda farkı açmaya başlayan Team Liquid büyük bir üstünlük elde etti. Sistemli şekilde oynayıp disiplini elden bırakmayan takım 30 dakika maçı bitirdi. 24 skor almayı başaran TL rakibine sadece dört skor ve iki kule verdi. Çok kötü performans ortaya koyan Team SoloMid büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Team Liquid bu maçla birlikte yedinci galibiyetini aldı. Team SoloMid ise altıncı mağlubiyetini alarak dördüncü sıradaki yerinde kaldı.

Renegades 1 – 0 Team Dignitas
Son sırada bulunan Renegades, Team Dignitas karşısında galip gelerek ligde kalma umudunu devam ettirdi. 45 dakika süren karşılaşma tıpkı C9 ve CLG arasındaki mücadele gibi iki takım arasında gidip geldi. Renegades ekibi toplam skorda geri olsa da maçı kazanmayı başardı. Team Dignitas takımında orta koridor oyuncusu Shiphtur 11-0-3 ile üst düzey bir Viktor performansı ortaya koysa da galibiyet için yeterli olmadı. Son sıradaki Renegades ligdeki ikinci galibiyetini alırken Team Dignitas da 10. mağlubiyetini aldı ve dokuzuncu sıraya geriledi.

Immortals 1 – 0 Echo Fox
Lider Immortals alt sıralardaki rakibi Echo Fox’a karşı bildiğimiz sistematik oyun tarzını ortaya koyarak rahat bir galibiyet aldı. 25 dakika gibi çok kısa sürede maçtan galip ayrılan Immortals’da son zamanlarda görmeye başladığımız Huni’nin yaptığı Pantheon seçimi maça damgasını vurdu. Maçta çok zayıf bir takım oyunu ortaya koyan Echo Fox ekibi de maçta hiçbir hamlede bulunamadı. Rahat bir galibiyet alan Immortals 13-1’lik duruma geldi ve zirvedeki yerinde kaldı. Dokuzuncu mağlubiyetini alan Echo Fox ekibi de 5-9 ile yedinci sırada bulunuyor.

[accordion title=’Puan Durumu’]

CcWD4SQUEAES9Kh

[/accordion]


espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir