League of Legends League of Legends Haberleri

Amerika LCS’de finale çıkan ilk takım CLG oldu

Amerika LCS’de ilk yarı final karşılaşmasında Counter Logic Gaming ve Team Impulse mücadele etti. Seriyi 3-0 kazanan Counter Logic Gaming ilk finalist oldu.

Normal sezonu aynı puan ile ikinci sırada bitiren iki takımdan Team Impulse, play-off’lara çeyrek finalden başlamıştı ve Team Dignitas’ı eleyerek yarı finalde CLG’nin rakibi olmuştu. Team Dignitas’a karşı başarılı bir performans sergileyerek rakibini 3-0 ile geçen Team Impulse’dan beklenti çok fazla olsa da, ekip Counter Logic Gaming’e karşı yarı finalde hayal kırıklığı yaşattı. XiaoWeiXiao’nun eloboost yaptığından dolayı takımdan gönderilmesinin ardından yerine gelen yeni orta koridor oyuncusu Gate ise oyuncunun yerini dolduramıyor. Takımı sırtlayan isimlerden Impact ve Rush’ın çabası ise yeterli olmadı. Counter Logic Gaming tarafında ise yıldız isim Doublelift çoğu zaman olduğu gibi öne çıkan isim oldu ve serinin MVP ödülününe layık görüldü. Üç maçta da rakibine oranla daha iyi takım kompozisyonu oluşturması da CLG’nin seriyi kazanmasındaki en büyük etkenlerden oldu.

Counter Logic Gaming’in finaldeki rakibi 16 Ağustos Pazar günü oynanacak olan Team Liquid – Team SoloMid arasındaki yarı final mücadelesinin ardından belli olacak. Karşılaşmayı lolesports adresinden takip edebilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir