League of Legends League of Legends Haberleri

Apex Gaming Yükselme Ligi takımı kuruyor

NA LCS’in en yeni takımı Apex Gaming, Team Dignitas’ın Yükselme Ligi’ndeki yerini satın almayı planlıyor. Team Dragon Knights’ı 3-0 yenerek LCS’e yükselen Apex’in bu planı büyük ihtimalle gerçekleşecek. Bu hamle ile Team Dignitas’ın, profesyonel LoL sahnesinin başlangıcından bu yana ilk defa bir takımı olmayacak.

2016 Bahar Mevsimi’nin başında NA Yükselme Ligi’nde mücadele eden Team Immunity’nin yerini satın alan Apex, büyük bir başarı göstererek LCS’e yükselmeyi başardı. Saintvicious’ın koçluğunu yaptığı takım çok iyi bir Yükselme Ligi mevsimi geçirdi ve LCS’e Yükselme Turnuvası’nda mücadele etti. İlk turda Team Impulse’a 3-1 yenilen takım, TDK’yi 3-0 yenerek NA LCS’e yükselen son takım olmayı başarmıştı. Kadrosunda Xpecial, Keane ve Chris gibi LCS tecrübesi bulunduran oyuncuları da barındıran Apex’in Yükselme Ligi takımında kimlerin oynayacağı henüz belli değil. Organizasyonun Dignitas’ın yerini alması halinde eski takımdan herhangi bir oyuncuyu kadrosunda tutmayı düşünmeyeceği konuşuluyor. Dignitas’ın aktif oyuncusu Kirei hali hazırda takım aradığını açıklarken, takımın veteran destek oyuncusu KiwiKid ise NRG’ye transfer olmak üzere.

NA LCS’in başlangıcındaki orjinal dört takımdan birisi olan Team Dignitas, bu mevsim oldukça kötü bir performans göstererek NA Yükselme Ligi’ne düşmüştü. Profesyonel sahnede uzun zamandır bulunan Team Dignitas, bundan birkaç ay önce her iki LCS’te de takım bulunduruyordu. EU LCS’teki yerini Splyce’a satan takımın tekrardan EU ya da NA LCS’e yükselmek için bir çaba gösterip göstermeyeceği ise bilinmiyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir