League of Legends League of Legends Haberleri

Arrow ve Hachani, KT’den ayrıldı

LCK takımlarından KT’nin alt koridor ikilisi Arrow ve Hachani, organizasyondan ayrıldığını duyurdu. Oyuncuların nereye transfer olacağı henüz belirsizken, Arrow da Hachani de LCK dışı tekliflere açık olduğunu söyledi.

Sadece NA’da değil, LCK’de de sezon arası transfer dönemi oldukça heyecanlı geçiyor. ROX’tan sonra 2016 Yaz Mevsimi’nin en iyi takımı olarak görülen KT, alt koridor ikilisi No “Arrow” Dong-hyeon-Ha “Hachani” Seung-chan ile yollarını ayırdı. İki oyuncu da takıma KT Rolster Arrows zamanında transfer olmuştu. Hachani 2013 yılının sonlarında takıma katılırken, Arrow da Şubat 2014 tarihinde KT formasını giymeye başlamıştı.

Champions Summer 2014’te OGN Şampiyonluğu bulunan takım aynı başarıyı bir sonraki yıllarda tekrarlayamamıştı. 2015 ve 2016 yılında iki defa LCK Finali’ne çıkan takım, 2015 Dünya Şampiyonası’na da katılmış ve çeyrek finallerde KOO Tigers’a (ROX Tigers) elenmişti.

İki oyuncu da yurt dışında oynamak istediklerini belirtirken, Arrow ve Hachani’nin tercihinin ne olacağı merakla bekleniyor. 2015 yılında gerçekleşen Kore Göçü’nde LCK’de kalan ikilinin ilk seçeneği LPL’e gidip yüksek maaşlarla profesyonel kariyerlerini paraya dönüştürmek olabilir. Fakat bundan da öte, Arrow ve Hachani’nin “paket” halinde transfer olmak isteyeceğini düşünürsek, bu ikili herhangi bir EU ya da NA takımı için büyük bir avantaj olabilir.

LPL’de oynayan Koreli oyuncuların LCK’ye yavaş yavaş geri dönmesiyle dedikodular da git gide artıyor. KT’nin boşalan alt koridor ikilisine Deft ve Mata’yı getireceği yönünde söylentileri kuvvetlenirken henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir