League of Legends League of Legends Haberleri

Avenuee, Team AURORA’nın yeni koçu oldu

Team AURORA, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile orta koridor oyuncuları Mustafa “Avenuee” Atalay’ın koç pozisyonuna getirildiğini duyurdu. 

Dün gece geç saatlerde orta koridor için, son olarak Yükselme Ligi ekiplerinden Royal Bandits forması giyen React ile anlaştıklarını duyuran AUR ekibi, hali hazırda takımda bulunan orta koridor Avenuee’nin durumuyla ilgili bilgi vermemişti. Ardından Avenuee da Twitter üzerinden, oyunculuğu bıraktığı duyurusunu yapınca, herkes takımdan ayrıldığı düşüncesine kapılmıştı. Bunun üzerine akşam saatlerinde açıklama yapan Team AAURORA, yetenekli oyuncunun takımda koç pozisyonuna getirildiğini taraftarlarıyla paylaştı.

Halpern’in koçluğunu yaptığı takımda, geçtiğimiz hafta maçlara Kanani bu pozisyonda çıkmıştı. Bu değişiklik ile haftayı ikide iki yaparak kapatan AUR, Avenuee’nin koç pozisyonuna geçmesine, yerine orta koridorda da React’in görev almasına karar verdi. Bu değişikliğin iyi bir sezon geçiren takımda ne gibi farklılıklar doğuracağını ise önümüzdeki haftalarda göreceğiz.

Bilindiği üzere ligimize Beşiktaş forması ile giren Avenuee, daha önce Fnatic Academy’de mücadele ediyordu. Beşiktaş’ta oynadığı yarım sezonda hem kalitesini hem de potansiyelini çok iyi gösteren oyuncu, 2016 sezonu için AUR ile anlaştı ve o zamandan beri aynı takım için oynamaya devam ediyor. Yeni sezon öncesi takımdan ayrıldığını ve emekli olduğunu açıklayan Avenuee, Thaldrin ile girdiği diyalog sebebiyle altı maç ceza almış ve bunun ardından yöneticilerin yaptığı açıklama sonrası Aurora ile tekrar anlaştığı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise takımın başına geçen Avenuee’ya 5Mid ekibi olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir