League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi 4. Hafta

Rekabetin ve sürpriz sonuçların kaldığı yerden devam ettiği Avrupa LCS Bahar Mevsimi 4. hafta karşılaşmaları tamamlandı.

1. Gün Maçları

Elements 0 – 1 Team Vitality

Haftanın ilk maçında Elements ve Team Vitality karşı karşıya geldi. Seçim yasaklamada LoL profesyonel sahnesinde bir ilk yaşanı ve Team Vitality adına Cabocahard’dan üst koridora Lucian seçimi geldi. Nişancıların ön planda olduğu yeni metada Quinn gibi üst koridor tercihlerine daha önce de birçok kez rastlamıştık. Lucian ise riskli olduğu kadar tehditkar bir seçim oldu. Maçta Cabochard’ın bire birde Gangplank oynayan Steve’den iki kere skor alması dışında uzun bir süre hareketlilik olmadı. Bu skorlarda da nişancı metasında Lucian’ın üst koridorda etkili bir pick olabileceğine tanık olduk. Karşılaşmanın devamında kontrolü elden bırakmayan Team Vitality, 30. dakikada aldığı baronun ardından Elements’in kulelerini kuşatmaya başladı. Bu süre boyunca global altın farkını on binden yukarı çeken takım çok temiz bir performans ile maçı kazandı ve zirveye bir adım daha yaklaştı. Elements ise aldığı dördüncü mağlubiyet ile birlikte orta sıralardaki yerinde kaldı.

Giants Gaming 0 – 1 Fnatic

Ligin ilk haftasından bu yana kendisinden beklenen performansı bir türlü gösteremeyen Fnatic, dördüncü haftaya Giants Gaming galibiyeti ile başladı. Sık sık beklenmedik ve meta dışı tercihlerin yaşandığı Avrupa LCS’te bir başka radikal tercih de bu maçta tecrübeli Koreli oyuncu Spirit’ten Quinn ile geldi. Ligin galibiyetsiz son sırada bulunan ekibi Giants’a karşı sıfır hata ile oynayan Fnatic, 25 dakika gibi çok kısa süre içerisinde maçı kazanmayı başardı. Bireysel olarak LeBlanc ile Febiven ve ormancı olarak alışılmışın dışında tercih yaparak Quinn’i seçen Spirit ön plana çıkan isimler oldu. Dördüncü galibiyetini alan Fnatic üst sıralara yaklaşmaya devam etti.

G2 Esports 1 – 0 Origen

Üçüncü maçta performansı ile en çok konuşulan iki takım karşı karşıya geldi. Zirvede bulunan ve hem takım olarak, hem de oyuncularının başarısı ile adından söz ettiren G2, ligdeki durumu ile sevenlerini büyük hayal kırıklığına uğratan Origen ile mücadele etti. Maçın başında iki takım da farklı koridorlardan skor çıkardı. Mücadele uzun bir süre boyunca eşit devam ederken kırılma anı oyunun orta safhasında çıkan baron savaşı oldu. Baronu alıp bir de çıkan takım savaşını kazanmayı başaran G2 ekibi, yakaladığı üstünlükle birlikte altın farkını devamlı olarak açtı ve harita üzerindeki rotasyonlarını da arttırdı. Çok fazla geri düşen ve rakibinin hamlelerine karşılık veremeyen Origen ise kendi merkezinde savunma durumuna geçti. Bir sonraki baronu da alan G2 kulelerini yıktığı rakibinin merkezine girerek son bir takım savaşının ardından maçı bitirmeyi başardı. Origen gibi kaliteli bir takımı yenip yedinci galibiyetini alan G2 Esports zirvedeki yerini korumuş oldu. Origen ise dördüncü mağlubiyetini alarak sevenlerine tekrar hayal kırıklığı yaşattı.

Roccat 0 – 1 Unicorns of Love

Günün dördüncü maçında yükselişte olan performansını devam ettirmek isteyen UOL, alt sıradan kurtulmayı hedefleyen Roccat ile karşılaştı. İlk yirmi dakikası çok kısır geçen maçta orta koridor üzerine baskı yapan UOL, burada çıkan takım savaşında üstün gelen taraf oldu ve aldığı skorların ardından öne geçti. Diamondprox’un yokluğunda takıma katılan yeni ormancı Rudy ve Fox bireysel performansları ile Unicorns of Love’da ön plana çıkan isimler oldu. Roccat’te ise üst koridor oyuncusu freddy122 ve ormancı Airwaks’in vermiş olduğu basit skorlar takıma pahalıya mal oldu. Yirmi beş dakikada oyunu kazanan UOL beşinci galibiyetini alarak zirveyle olan mesafesini korudu. Roccat takımı ise altıncı mağlubiyetinin ardından dokuzuncu sıradaki yerinde kaldı.

Splyce 0 – 1 H2K Gaming

Günün son maçında G2 ile zirveyi paylaşan H2K Gaming ve Splyce takımları mücadele etti. Diğer maçların aksine bu karşılaşma bir hayli hızlı başladı ve takımlar art arda skor aldı. Mücadelenin orta safhasında ipleri eline alan taraf H2K oldu. Daha iyi bir şekilde koordine olan ekip, kazandığı takım savaşları ile öne geçti. Bu süre boyunca da rakibine kule veya ejderha vermeyerek başarması zor bir şeyi gerçekleştirdi. Odoamne ve Selfie bu maçta H2K’yı sırtalayan isimler oldu. Altın farkını on beş binin üzerine çıkaran H2K, rakibinin merkezine süper minyonlarla girerek oyunu bitirdi. Altıncı galibiyetini alan ekip böylece G2 Esports ile beraber birinciliği paylaşmaya devam etti. Ligin yeni takımı Splyce ise bu mağlubiyetin ardından sekizinci sıradaki yerinde kaldı.

2. Gün Maçları

G2 Esports 1 – 0 Splyce

İlk günün ardından birinci sıradaki yerini koruyan G2 Esports, ikinci gün Splyce’ı da yenerek haftayı 2-0 ile kapattı. Takım oyununu ligde en iyi şekilde gerçekleştiren ekiplerden G2 bir kez daha üst düzey performans ortaya koydu. Oyunun hemen başlarında Ezreal ile üç skor alan Emperor maç boyunca harika bir performans sergiledi. Ormancı Trick de kendisinden çok fazla gördüğümüz Graves seçimine devam etti. Oyuncu bir kez daha ne kadar iyi bir ormancı olduğunu göstermiş oldu. İlerleyen dakikalarda rakibinin ormanını da ele geçiren G2 hem skorda hem de global altında çok büyük fark yakaladı. Maçı rahat bir şekilde kazanan ekip yedinci galibiyetini alarak zirvedeki yerini korumayı başardı. Altıncı mağlubiyetini alan Splyce ise alt sıralardan yine kurtulamadı.

Elements 0 – 1 H2K Gaming 

G2 gibi zirvedeki yerini korumak isteyen H2K Gaming alt sıralarda bulunan Elements ile karşılaştı. Maçın hemen başında alt koridora odaklanan H2K ekibi, Sprattel’ın iki kere yaptığı hatadan dolayı üst üste skorlar aldı. Bunun ardından Elements de odağını alt koridora yöneltti ve oradan skor çıkararak eşitliği sağladı. Karşılıklı skorlar alınmaya devam ederken yirmi beşinci dakikada çıkan baron savaşı oyun adına her şeyi değiştirdi. Elements baronu almayı başarsa da, takımdaki herkesin ölmesi tam anlamıyla facia oldu. H2K genel skorda rakibini ikiye katlamasına rağmen Elements altında geriye düşmeyerek maça tutundu. Çok fazla takım savaşının yaşandığı karşılaşmada otuzuncu dakika civarında çıkan savaşı kazanan H2K maçı kazanan taraf oldu ve G2’nin yanındaki yerini bırakmadı. Maça tutunsa da galip gelemeyen Elements ise beşinci mağlubiyetini aldı.

Unicorns of Love 1 – 0 Team Vitality

Günün en çekişmeli mücadelelerinden biri Unicorns of Love ile Team Vitality arasındaydı. Ligde beşer galibiyeti bulunan iki takım da zirveden kopmamak adına karşı karşıya geldi. Team Vitality’de oyuncular birer birer yakalanıp skor verince, takım da erken aşamada geri düşmüş oldu. Farkın giderek açılmasıyla birlikte Vitality ekibi geri dönüş adına odağını barona çevirdi. Yine de baron çıktıktan hemen sonra almalarına rağmen UOL ekibi geri düşmedi. Baronlu olan tarafın Vitality olması oyuna hiç yansımazken, kuleleri kuşatan takım Unicorns of Love oldu. Çok büyük fark yakalayan UOL rakibinin merkezini yıkmaya çok yakınlaşsa da bir türlü başaramadı. Team Vitality ekibinde oyun uzadıkça eşya anlamında güçlenen Jinx ve Ahri takımı adeta ipten aldı. UOL maçı bitirmek için merkeze girip savaş yapsa da eli boş dönmeye devam etti. Son baron savaşını kazanan Unicorns of Love katliam da yaparak karşılaşmayı bitirebildi. Altıncı galibiyetini alan takım böylece üçüncü sıraya yükseldi. Team Vitality ise beş galibiyet ile dördüncü sırada kaldı.

Origen 1 – 0 Giants Gaming

Mutlak galibiyet için Giants ile karşılaşan Origen zorlanmadan maçı kazanarak haftayı 1-1 ile kapattı. Son sırada bulunan rakibine sadece üç skor veren Origen, fazla rast gelmediğimiz bir şekilde yirminci dakikada on binden fazla global altın farkı yakaladı. Baronu zorlanmadan alan takım yirmi beş dakikada oyunu bitirdi ve ligde dördüncü galibiyetini aldı. Bireysel anlamda önceki güne oranla Amazing ve Soaz başarılı performans sergilediler. Giants ekibi ise hem takımca hem de bireysel olarak kötü oyununu bu hafta da sürdürdü. Sekizinci mağlubiyetini alan ekip hala galibiyetsiz son sırada bulunuyor.

Roccat 0 – 1 Fnatic

Günün ve haftanın son karşılaşması Roccat ve Fnatic arasındaki maçın ardından sonuçlandı. Maçta ön plana çıkan olay ise iki takımın da yapmış olduğu hatalar oldu. Erken aşamada Fnatic alt koridoruna çok iyi baskınlar yapan Airwaks, yirmi dakika içerisinde dört skor çıkarmayı başardı. Fnatic ise üst koridorda Gamsu ve Spirit’in iyi bir şekilde koordine olması ile freddy122’den üç kere skor alarak dengeyi yakaladı. Maçın orta safhalarına geldiğimizde Roccat tarafında Betsy takımını sırtlarken, Fnatic cephesinde Quinn ile Spirit ön plana çıkan isim oldu. Rekkles 0-5 olarak devam etse de Lulu kalkanlarıya birlikte Roccat üyelerini dürterek ciddi hasarlar verdi ve rakipleri merkezden bir süre uzak tutmayı başardı. Roccat’in maçı bitirmek için merkeze girmesinin ardından harika bir Malphite ultisi atan Gamsu, Fnatic’i adeta ipten alarak galibiyeti getiren isim oldu. Ultinin ardından kayıp vermeden savaşı kazanan Fnatic ölüm sürelerinin uzun da olmasıyla birlikte orta koridordan ilerledi. Süper minyonlar ile merkeze giren ekip maçtan galip gelen taraf oldu. Çok iyi bir geri dönüşle galip gelen güçlü takım, böylece beşinci galibiyetini alarak dördüncü sıraya yükseldi.

[accordion title=’Puan Durumu’]eu4[/accordion]


editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir