League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi 5. Hafta

Rekabetin ve heyecanın kaldığı yerden devam ettiği Avrupa LCS Bahar Mevsimi 5. hafta karşılaşmaları tamamlandı.

1.Gün Maçları

Unicorns of Love 0 – 1 H2K Gaming
Haftanın ilk ve zirveyi yakından ilgilendiren maçında H2K ekibi Unicorns of Love’ı 50 dakika süren mücadelenin ardından yenmeyi başardı. Oldukça uzun süren karşılaşmada maç iki takım arasında da sürekli gidip geldi ve herhangi bir takımın üstünlüğünden bahsetmek pek mümkün olmadı. Unicorns of Love 43. dakikada baronu almayı başarsa da, bunu bir avantaja çeviremedi. UOL’da baron güçlendirmesi bittikten sonra çok iyi koordine olan H2K, rakibinin inhibitörlerini aldıktan sonra son bir takım savaşının ardından maçı kazanmayı başardı.

Fnatic 1 – 0 Elements
Son haftalardaki çıkışta olan performansı ile üst sıralara yaklaşan Fnatic ders niteliğinde bir oyun sergileyerek Elements’i yendi ve üst sıralara bir adım daha yaklaştı. Fnatic’de Rekkles, Klaj ve Gamsu üçlüsü yaptığı rotasyonlarla beş dakika içerisinde hem üst koridor hem de alt koridor kulesini alarak koridorların ittirilmesini sağladı. İlk dakikalardan altın farkını açan Fnatic rakibini tam anlamıyla çaresiz bıraktı. Yeni destek oyuncusu Klaj de iyi bir performans ortaya koyarak potansiyelini gösterdi.

Origen 1 – 0 Splyce
Bu sezon performansı sık sık eleştirilen Origen, ligin alt sıralarında bulunan yeni takımı Splyce’ı zorlanmadan yenerek beşinci galibiyetini aldı. Maçı erkenden kontrol altına alan Origen, neredeyse 20 bin altın farkı attı ve sadece dört skor vererek maçı kazandı. Bireysel performansı son haftalarda soru işaretleri yaratan Amazing de galibiyetteki en büyük paya sahip oyunculardandı.

G2 Esports 0 – 1 Team Vitality
Team Vitality ligin lideri G2 Esports’u devirerek birinci sıra üzerine olan yakın takibini devam ettirdi. Erken dakikalarda G2 ekibinin bir baskısı olsa da Vitality durumu kendi aleyhine sonuçlanmadan toparladı. Team Vitality’de üst koridor oyuncusu Cabochard, Fiora performansı ile yıldızlaşan isimdi. Özellikle de Shook ile birlikte Kikis’in üzerine çok iyi baskı kurmaları Cabochard’ın öne geçmesini sağlayan en önemli hamleydi. İlk 10 dakika içerisinde altın farkını açmayı başaran Team Vitality 30 dakikanın ardından maçtan galip geldi.

Roccat 0 – 1 Giants Gaming
Ligin son iki sırasında bulunan Roccat ve Giants Gaming arasındaki mücadele büyük bir heyecana sahne oldu. Maçı uzun bir süre önde götüren Roccat, baron savaşlarında eksik kalarak elindeki avantajı kaybetti ve güçlendirmeyi alamayarak elindeki galibiyetten oldu. Orta koridor oyuncusu Betsy, Morgana ile çok başarılı bir oyun geçirse de galibiyet için yeterli olmadı. Geri dönüş yaparak maçı kazanan Giants ekibinde de saldırı gücü taşıyıcısı Adryh ön plana çıkan isim oldu. Böylece Giants ligdeki ilk galibiyetini aldı.

2. Gün Maçları

Origen 0 – 1 Team Vitality
İkinci günün ilk maçında Team Vitality ekibi Origen’i tam anlamıyla vadiden silip süpürdü. Maçın çok çekişmeli geçeceği düşünülse de Team Vitality 30 dakika içerisinde Origen’e sadece bir skor ve bir kule vererek maçan galip ayrıldı. Takım olarak çok kötü oynayan Origen maç boyunca etkisiz kaldı. Team Vitality de ise ilk günde olduğu gibi yıldız oyuncu Cabochard öne çıkan isim oldu. Çok iyi koordine olup maçı kazanan Team Vitality 7-3’e gelerek üçüncü sıraya yerleşti. Beşinci mağlubiyetini alan Origen ise 5-5 ile altıncı sıradaki yerinde kaldı.

Unicorns of Love 1 – 0 Fnatic
Zirveyi yakından takip eden Unicorns of Love ve Fnatic takımlarının karşılaşması çekişmeli anlara sahne oldu. Fnatic seçim ve yasaklama ekranından çok iyi seçimler yaparak çıksa da bunu maça tam olarak yansıtamadı. Harita üzerinde daha iyi rotasyonlar yapan Unicorns of Love ise eline geçirdiği üstünlüğü bir daha rakibine bırakmadı. UOL’da Fox, Viktor ile 9-3-8’lik bir performans sergileyerek galibiyetin mimarlarından oldu. Oyunun geç safhalarında Unicorns of Love’ın hamlelerine cevap veremeyen Fnatic mağlubiyeti engelleyemedi. Bu galibiyet ile 7-3’e gelen UOL, Fnatic’in önüne geçmeyi başardı.

H2K Gaming 0 – 1 G2 Esports
Haftanın en çok beklenen maçında zirvede bulunan H2K Gaming ve G2 Esports karşılaştı. Maçın erken safhaları skor anlamında eşit gitse de, H2K daha baskılı oynayan taraftı. 30. dakikaya kadar çok iyi oynayan H2K için kırılma anı baronda yaşandı. Takım baronu almaya çok yaklaşmasına rağmen G2 saldırı gücü taşıyıcısı Emperor, Ezreal’ın Q yeteneği ile baronu çalarak takımını adeta ipten aldı. Bunun ardından da maç güçlendirmeyi elde eden G2’nin lehine dönmeye başladı. H2K merkezini art arda çok iyi kuşatan G2 maçı kazanan taraf oldu. Bu maçın ardından H2K ve G2 Esports ekipleri 8-2’lik performanslarla liderliği paylaşır duruma geldi.

Elements 1 – 0 Roccat
Alt sıralarda bulunan iki takımın mücadelesinden uzun süredir galibiyet alamayan Elements takımı zaferle ayrıldı. Roccat seçim ve yasaklama ekranında hasar olarak yeterli bir kompozisyon oluşturamamasının bedelini ağır ödedi. Rakibinin kulelerini ilk dakikalardan almaya başlayan Elements altın farkını da erkenden açmaya başladı. Takımın en istikrarlı oyuncusu MrRallez de Lucian ile harikalar yarattı diyebiliriz. Roccat’e sadece iki kule veren Elements başından sonuna kadar kontrol ettiği maçı kazandı ve dördüncü galibiyetini alarak yedinci sıradaki yerini korudu.

Splyce 1 – 0 Giants Gaming
Ligin alt sıralarını ilgilendiren bir başka maçta Splyce ekibi Giants Gaming karşısında galip geldi. Giants takımını oyunun erken safhalarında iyi bir görüntü çizse de devamını getiremedi. Maçta çok fazla skor çıkmazken, Splyce objektif görevlere odaklanarak az da olsa altın farkını açmayı başardı ve 30 dakika süren bu oldukça kısır mücadeleden galip ayrılmayı başardı.  Splyce üçüncü galibiyetini alsa da sekizinci sıradan yükselemedi. Giants Gaming ise dokuzuncu mağlubiyetini almasının ardından son sıradaki yerine kaldı.

[accordion title=’Puan Durumu’]

CbC_hYjUkAAyk_L[/accordion]


editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir