League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi 3. Hafta

Birbirinden çekişmeli ve sürpriz sonuçlara sahne olan Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi 3. hafta karşılaşmaları tamamlandı. Oynanan maçlar sonucunda G2 eSports haftayı 2-0 ile kapatırken Vitality ve Roccat’i yenen H2K Gaming de güçlü bir performans sergilemiş oldu. Eski performansını yavaş yavaş yakalayan Origen de haftayı 2-0’lık skor ile kapatan diğer bir takımdı. 3 maç art arda kazanan Elements ise bu haftayı eli boş kapattı. Alınan sonuçlara göre puan tablosunun zirvesinde 5-1’lik skorları ile G2 eSports ile H2K Gaming bulunmakta.

1. Gün Maçları

Giants 0-1 Splyce

Oyun boyunca Splyce’ın hamlelerine yanıt vermeyi başaramayan Giants ekibi mücadelen mağlup ayrılan taraf oldu. Sencux’un yapmış olduğu LeBlanc seçimine ve oyun başlarında diğer koridorlara gidip aldığı skorlarla güçlenmesine engel olamayan Giants, toplamda yalnızca 3 skor alabildi ve rakibine boyun eğmek durumunda kaldı. Sencux harikulade bir LeBlanc oyunuyla mücadeleyi 10-0-5 ile tamamladı ve takımının aldığı 16 skorun 15’inde yer almayı başardı. Oyunun 23. dakikasında orta koridor inhibitör kulesini almaya gelen Giants, rakibin alt koridor ikilisini düşürmeyi başardı ancak LeBlanc’ın 4’te 4 almasına engel olamadı ve Baron güçlendirmesini de alan SPY ekibi bu maçın ardından ligdeki 2. galibiyetini almış oldu.

Origen 1-0 Roccat

Seçim/yasaklama ekranından üstün çıkan taraf olan Origen ekibi, nişancı tercihini Vayne’den yana kullanan Roccat’in koridor değişimi hamlesine de yanıt vermeyi başarınca, oyuna çok büyük bir avantajla başlamış oldu. Buna rağmen sezon başından beri geçen yılki gibi iyi bir takım oyunu ortaya koyamayan Origen, bu mücadelen de ikna edici bir galibiyet almayı başaramadı. Kompozisyonlarının güçlü olması ve Roccat’in kötü bir performans ortaya koyup hamlelere karşılık verememesi dolayısıyla mücadeleyi kazanan ekipte Lulu oynayan Power of Evil ile Lucian oynayan Zven, bireysel olarak iyi mücadeleler sergiledi.

G2 Esports 1-0 Fnatic

İlk günün üçüncü mücadelesinde sezonun flaş ekiplerinden G2, güçlü rakibi Fnatic’i yalnızca 26 dakikada mağlup etmeyi başardı. Fnatic ekibinin bireysel hatalarını iyi değerlendiren G2, rakibinin güç patlaması yaşamasına izin vermeyerek 3 inhibitörü de düşürmeyi başardı ve sadece 2 kule vererek 11 bin altın farkıyla mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf oldu. Fnatic’te Lissandra oynayan Febiven ve ormanda Graves tercihi yapan Spirit’in kötü performansları gözlerden kaçmadı ve böylece Fnatic, bir bakıma rakibine ezilerek ligdeki 3. mağlubiyetini almış oldu.

Unicorns of Love 1-0 Elements

Haftaya 3G-1M ile lider giren Elements ekibi, rakibi karşısında tam anlamında dağıldı diyebiliriz. 27 dakika süren mücadelede hiçbir varlık ortaya koyamaayan Elements, sadece 2 skor alabildi ve mücadeleden 17bin altın farkı ile mağlubiyetle ayrılmış oldu. Çok temiz bir oyun ortaya koyan UOL ekibinde orta koridorda Victor oynayan Fox, mücadeleyi 7-0-5 ile tamamladı ve maçın yıldızlarından biri olmayı başardı. Vize problemi nedeniyle bu maçta oynayamayan Diamonprox’un yerini alan Djoko da etkili bir performans ortaya koydu. Diamondprox’un ve diğer vize problemi yaşayan oyuncuların durumu ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

H2K 1-0 Team Vitality

Günün son maçında sezona etkili başlayan H2K ekibi, en büyük silahlarından Ryu’nun yerine Amerika LCS takımlarından Echo Fox’un yedek oyuncusu Selfie’nin oynadığı maçta Team Vitality ile karşı karşıya geldi ve mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf oldu. Forgiven için Corki ve Lucian yasaklamaları yapan Team Vitality, üst koridorda Olaf ve nişancı olarak da Miss Fortune tercihlerinde bulundu. Koridor aşamasında Lissandra ile etkili olamayan Selfie, mücadelenin 36. dakikasında çıkan takım savaşında, Vitality ekibinin arkasına attığı ışınlan ve aldığı 2 skorla maçın gelmesini sağladı ve bunun sonucunda H2K ekibi ligdeki 4. galibiyetini almış oldu.

2. Gün Maçları

Origen 1-0 Elements

Üçüncü hafta ikinci günün ilk maçında, Seçim/yasaklama ekranında Origen’e bir gün önceki maçı kazandıran Lucian-Lulu ikilisini yasaklamayan Elements ekibi sürpriz bir tercih yaptı ve destek olarak Zilean’ı Sprattel’ın ellerine verdi. 33 dakika süren mücadelede, ufak tefek hatalar dışında Origen sezonun en iyi maçını çıkardı diyebiliriz. Yaptıkları hamleler ve tercihler ile Elements’i sürekli müdafa yapmak durumunda bırakan İspanyol ekibi, 0-2 ve 1-1 biten haftaların ardından ilk kez haftayı 2 galibiyet 0 yenilgi ile tamamlamayı başardı.

Team Vitality 1-0 Giants

Günün ikinci mücadelesinde, Team Vitality’de Cabochard imza şampiyonu Kennen ile üst koridora giderken, Nukeduck da orta koridora aldığı Gangplank’e sihirdar büyüsü olarak Bitkinlik tercihinde bulundu ve henüz minyonlar çıkmadan başlayan takım savaşında ilk kanı döken isim olmayı başardı. Oyunun başından sonuna kadar üstün taraf olan Team Vitality, 25. dakikada çıkan savaşı kaybetmek üzereyken Miss Fortune oynayan Hjarnan’ın mükemmel konumda bulunması ve ultisini çok iyi kullanması ile bu takım savaşını da kazanmayı başardı ve 15 bin altın farkıyla mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Unicorns of Love 0-1 G2 Esports

Seçim/yasaklama ekranında dürtme denilen kompozisyona uygun olarak ormana Nidalee ve orta koridora Corki seçimi yapan G2 ekibi, bazı hatalar haricinde güzel bir oyun ortaya koydu ve Unicorns of Love’ı mağlup etmeyi başardı. Oyunun son takım savaşında yarı canlı Fiora ile G2’nun arkasına ışınlan atan Vizicsacsi anında düştü ve nişancıları ölmesine rağmen inhibitör kulesi, inhibitör ve Nexus kulelerini de düşüren G2, ligdeki 5. galibiyetini almış oldu. G2’da orta koridor Corki oynayan Perkz, mücadeleyi 13-1-7 gibi mükemmel bir istatistik ile tamamlamayı başardı.

Fnatic 1-0 Splyce

Takım savaşlarını doğru bir şekilde oynamasına rağmen bireysel olarak sık bir şekilde yakalanan Fnatic, oyunun büyük bir bölümünü kontrolü altında geçirdi. 32. dakikaya kadar 6 skor olan maçın kırılma noktası Fnatic’in Baron’u alması oldu. Geçtiğimiz yıl 20. dakikada Baron alması ile ünlenen takımın Splyce gibi zayıf bir rakip karşısında organize yokluğu çekmesi eleştirilere neden oldu. Buna rağmen takım 32. dakikadan sonra sistematik bir şekilde inhibitör kulelerini ve inhibitörleri alarak Splyce’ın Nexus’unu almayı başardı ve karşılaşmayı kazandı.

Roccat 0-1 H2K Gaming

Roccat’in üç nişancı kompozisyonu ile başladığı maçta H2K Gaming, Ryu’nun çalışma vizesinin alınmamasından dolayı karşılaşmaya Selfie ile başladı. Şu anda ligin en organize takımı olarak gösterilen H2K Gaming, maçın bazı bölümlerinde oldukça zorlandı. Bu noktada Roccat’in oyununa dikkat çekmek gerekiyor. Freddy ve Betsy’nin iyi oyunu ile oyunun büyük bir bölümüne tutunmayı başaran Roccat, H2K’de Odoamne’nin harika Poppy performansına çare bulamadı. Roccat’te geçtiğimiz haftada olduğu gibi bu hafta da Safir izleyenleri etkilemezken, H2K’de yedek oyuncu olarak başlayan Selfie oyunun başlarında çok sık ölmesine rağmen oyun sonuna doğru Jayce ile takımının zaferinde kilit rol oynadı. Takımın yıldızı Forg1ven ise Roccat’in oyuncuya odaklanmasından dolayı maç boyunca etkisiz kaldı. 37. dakikadaki takım savaşını harika oynayan H2K, orta koridor inhibitörünü tekrar alarak maçı kazanmayı başardı.

puan durumu

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir