League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi 8. Hafta

Avrupa LCS’de sekizinci hafta oynanan karşılaşmaların ardından sona erdi.

Birbirinden heyecanlı maçlara tanık olduğumuz sekizinci haftanın sonlanmasıyla beraber play-off öncesi sıralamalar yavaş yavaş belli olmaya başladı. G2 Esports ve H2K Gaming zirveyi paylaşmaya devam etti. xPeke’nin dönmesiyle beraber Origen haftayı 2-0 ile kapattı ve play-off öncesi umutlandı. Haftayı 0-2 ile kapatan Unicorns of Love ise büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

1.Gün

Fnatic 1 – 0 Giants Gaming

Haftanın açılış maçında Fnatic son sırada bulunan rakibi karşısında zorlanmadan çok rahat bir galibiyet aldı. Son haftalarda performansının üzerine koyarak ilerleyen Spirit, yine takımı adına önemli işlere imza attı. Yıldız oyuncu Febiven de 8-0-4’lük Corki performansıyla maçın önemli isimlerindendi. 25 dakika süren karşılaşmada rakibine kule veya ejderha vermeyen Fnatic sadece iki skor vererek maçı kazandı. Giants Gaming ekibi kadrosuna yeni oyuncular katmış olsa da takım hala bir adım ileriye gidebilmiş değil.

H2K Gaming 1 – 0 Roccat 

Zirvede bulunan H2K Gaming alt sıralardan bir türlü kurtulamayan Roccat ekibi ile karşılaştı. Sistematik bir oyun ortaya koyan H2K maçı erken dakikalarda koparmayı başardı. Takımın kaynaklarını yıldız isim Forg1ven üzerine kullanması da oyuncuyu maçta ön plana çıkardı. Birbirinden çok kopuk oynayan Roccat ise rakibinin harita üzerinde yaptığı stratejilere cevap veremedi ve farkın açılmasını engelleyemedi. 28 dakika süren ve başından sonuna kadar maçı domine eden H2K vadiden galibiyet ile ayrıldı.

Unicorns of Love 0 – 1 Origen

Günün en çok beklenen karşılaşmalarından birisi UOL ve Origen arasındaki mücadeleydi. Bunun en büyük sebebi ise ligde bekleneni veremeyen Origen takımında xPeke’nin vadiye tekrar dönmüş olmasıydı. İki takımın da çok iyi bir oyun ortaya koyması maçın sürekli eşit devam etmesini sağladı. Unicorns of Love’da Ezreal ile Steeelback takımını sırtlarken, Origen’de de Corki ile xPeke öne çıkan isim oldu. Son takım savaşında UOL takımca Origen’in merkezine girip maçı bitirmeye çalıştı fakat başaramadı ve savaşı kaybetti. Ölüm sürelerinin çok uzun olduğu bu dakikalarda doğrudan orta koridordan ilerleyen Origen oyuncuları bu şekilde maçı bitirdi ve galibiyeti aldı.

Team Vitality 0 – 1 G2 Esports

Bir başka önemli maç da Team Vitality ve G2 Esports karşılaşmasıyıdı. Zirveyi yakından ilgilendiren bu karşılaşma büyük bir heyecana sahne olurken diğer maçların aksine uzun süren bir mücadele oldu. Team Vitality’den Nasus ve Azir gibi bu maça özel çalışılmış gözüken off-meta tercihler gelirken, G2 takımı metaya uygun şampiyonlar seçti. Mücadele başa baş geçse de oyun sonlarına doğru G2 ipleri eline alan taraf oldu. Perkz’ün harika bir LeBlanc performansı ortaya koyması da maçın kilit noktalarından oldu. Aynı şekilde Emperor’ın da Lucian ile harikalar yaratması Team Vitality’e çok zor anlar yaşattı. Rakibindeki bu denli yüksek hasar potansiyeline dur diyemeyen Vitality yenilgiyi engelleyemedi ve maçı kazanan G2 böylelikle rakibiyle sıralamadaki eşitliğini bozmuş oldu.

Elements 0 – 1 Splyce

Günün son maçında alt sıralarda bulunan iki takımın mücadelesinden Splyce galibiyet ile ayrıldı. 50 dakika süren ve iki takım arasında sürekli gidip gelen maçtan galibiyetle ayrılan ekip Splyce oldu. Herhangi bir bireysel performans öne çıkmazken maçın kırılma anı son iki takım savaşları oldu. Oyun sonlarına doğru az da olsa karşılaşmayı kontrol altına alan Splyce kazandığı son takım savaşının ardından maçı bitirdi ve sıralamada Elements ile durumunu eşitledi.

2.Gün 

G2 Esports 1 -0 Giants Gaming

Ligin zirvesinde bulunan G2 Esports, son sıradaki rakibi Giants Gaming’i güzel bir performans ile geçmeyi başardı. 20 dakika süren ve belki de profesyonel sahnenin en kısa maçlarından birine tanık olduğumuz mücadelede G2, rakibine sadece bir skor verdi. Hem bireysel hem de takım olarak çok kötü bir oyun ortaya koymaya devam eden Giants Gaming ise hayal kırıklığı yaşamaya devam etti. Maçı kazanan G2 ligde 13-3’lük duruma gelerek liderliğini korudu.

Elements 1 – 0 Unicorns of Love 

İkinci günde en büyük sürpriz Unicorns of Love’ı yenmeyi başaran Elements ekibinden geldi. Beklentilerin üzerinde bir performans sergileyen Elements iyi bir takım oyunu ortaya koydu. Miss Fortune tercihinde bulunan MrRallez ise 7-1-6’lık skor ile maçın yıldızı oldu. Son haftalarda yalpalayan Unicorns of Love’da nişancı Steeelback güzel bir Sivir performansı ortaya koysa da takımı adına yeterli olmadı. Vizicsacsi’nin Rammus tercihi ile istenileni verememesi de UOL adına en büyük hayal kırıklığı oldu. Bu maçla birlikte beşinci galibiyetini alan Elements 5-11’e gelirken, haftayı iki mağlubiyet ile kapatan UOL sıralamada 9-7 ile dördüncü sıraya düştü.

Fnatic 0 – 1 Team Vitality

Günün en heyecanlı karşılaşmalarından olan bu mücadele gülen taraf Team Vitality oldu. Maçın erken ve orta aşamaları karşılıklı skorlar ve hamleler ile geçerken iki takım genel olarak eşit düzeydeydi. Maçın sonlarına doğru ise kontrol Team Vitality’nin eline geçti. Bunun başlıca nedeni ise Hjarnan’nın kusursuz bir Kalista oyunu ortaya koymasıydı. Rakibin en büyük hasar kaynağı olan Kalista’ya bir türlü ulaşamayan Fnatic de maçın bu aşamalarında meydana gelen takım savaşlarını kazanamadı. Rekkles, Jhin tercihiyle iyi bir performans sergilese de yeterli olmadı. Maçı kazanmayı başaran Team Vitality haftayı 1-1  ile kapattı ligde 12-4 ile ikinci sırada bulunuyor. Ligde yedinci mağlubiyetini alan Fnatic ise 9-7’lik duruma gelerek dördüncü sıradaki yerinde kaldı.

Splyce 0 – 1 H2K Gaming

Zirvenin sahibi bir diğer takım olan H2K Gaming alt sıralarda mücadele eden rakibi karşısında rahat bir galibiyet aldı. 25 dakika gibi çok kısa bir sürede maçı kazanmayı başaran H2K alışık olduğumuz sistematik oyununa kaldığı yerden devam etti. Ormancı Jankos ve Ryu’nun LeBlanc performansları maçta akılda kalan anlardan oldu. Sadece iki skor alabilen Splyce ise deyim yerindeyse rakibi karşısında ezildi. Bu galibiyet ile beraber H2K 13-3’lük duruma geldi ve G2 ekibi ile beraber zirveyi paylaşmaya devam etti. 5-11’lik duruma gelen Splyce ekibi ise yedinci sıradaki yerinde kaldı.

Roccat 0 – 1 Origen 

Haftanın son maçında Origen rakibi Roccat karşısında son anları inanılmaz bir heyecana sahne olan maçta galip geldi. 50 dakika süren mücadelede Roccat rakibine 10 bine yakın altın farkı açmayı başarsa da oyundan kopmayan Origen maça tutunmayı başardı. Roccat’in maçı bitirecek hamleleri bir türlü yapamaması da Origen’e geri dönüş şansı verdi. Mücadeleyi uzatmayı başaran Origen art arda kazandığı takım savaşlarıyla maça dönmeyi başardı. Baronu da alan takım rakibinin merkezine girdi ve kulelerle birlikte tüm inhibitörleri yıkmayı başardı. Geriye bir tek nexus kalsa da Roccat beş dakika korumayı başardı ve Origen’in maçı bitirmesini engelledi. Sürekli backdoor deneyen Origen 50. dakikada maçı bitirmeyi başardı ve xPeke’nin dönmesiyle beraber haftayı 2-0 ile kapatıp sıralamada 9-7’lik duruma geldi. Aldığı bu yenilgiden sonra Roccat de 3-13 ile dokuzuncu sıradaki yerinde kaldı.

[accordion title=’Puan Durumu’]CdTMmvwUIAAZ5dk

 

[/accordion]


editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir