League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi şampiyonu G2 oldu

Kurulduğundan bu yana en ilginç sezonlarından birisini geçiren Avrupa LCS’te 2016 Bahar Mevsimi tamamlandı. Geçtiğimiz mevsim Avrupa Yükselme Ligi’nde mücadele eden ve bu mevsim beklentilerin çok çok üstünde performans ortaya koyan Ocolote’un takımı G2, ligi şampiyon olarak bitirdi.

2016 Bahar Mevsimi, Avrupa LCS için sürprizlerle dolu bir mevsim oldu. Geçtiğimiz mevsimin en iyi takımları Fnatic ve Origen 2016 yılında diledikleri performansı ortaya koyamazken, geçen yıl ligi üçüncü bitirerek 2015 Dünya Şampiyonası’na da giden H2K, bu sefer ligi ikinci bitirdi ve oyununu kat kat geliştirdi. 9. hafta sonunda Avrupa LCS’te puan durumu şu şekilde:

avrupa lcs 9. hafta

G2 eSports ve H2K ilk iki sırayı paylaşarak playofflara yarı finalden başlama hakkını kazanırken; Vitality, Origen, Unicorns of Love ve Fnatic çeyrek finalde mücadele edecek. Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi Çeyrek Finalleri eşleşmeleri ise Vitality-Fnatic ve Origen-Unicorns of Love şeklinde.

Ligin en büyük hayal kırıklığı şüphesiz Fnatic. Geçtiğimiz sezon fırtınalar estiren ve rekor üstüne rekor kıran takım, bu mevsim sadece 9 galibiyet alabildi. Öte yandan sezon başında kurduğu kadro ile çok fazla eleştirilen Unicorns of Love ise ligi 5. bitirerek büyük bir sürpriz yaptı diyebiliriz. UOL’un başarısının en büyük mimarı da şüphesiz Steelback.

G2 kadar olmasa da, ligin bir diğer sürpriz takımı Elements oldu. Ligden düşmesine kesin gözü ile bakılan takım, ligi 7. bitirerek bir mevsim daha LCS’te kalmaya hak kazandı. Son üç sırayı paylaşan Splyce, Roccat ve Giants ise LCS’te kalmak için Promotion Turnuvası’nda mücadele edecek. Ligi 9. sırada bitiren Roccat’in temsilcimiz Holyphoenix’in takımı Team Huma ile karşılaşacağını da not düşelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir