League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS’te üçüncü Fnatic oldu

Beş maça uzayan Avrupa LCS üçüncülük serisinde H2K’i mağlup eden Fnatic, sezonu 3. bitirmeyi başardı.

Serinin ilk maçında Gamsu’ya Ekko, Febiven’e de Azir almayı başaran Fnatic, seçim yasaklama ekranından üstün çıktı. 36. dakikada çıkan Ejderha savaşını kazanan Fnatic, başa baş giden mücadeleyi bu takım savaşında katliam yaparak sonlandırmayı başardı ve seride 1-0 öne geçti. İkinci maçta da aynı şampiyon tercihlerini yapan Fnatic yine seçim yasaklama ekranından üstün çıktı ve 24 dakika süren mücadeleyi ilk maça göre çok daha rahat bir şekilde kazanmayı başardı.

Üçüncü maçta sonunda Azir ve Ekko yasaklamaları yapmayı akıl eden H2K, en azından seçimlerden rakibinin büyük üstünlükle çıkmasına engel oldu. Ekko’su yasaklanan Gamsu, son dönemlerde sık sık gördüğümüz üst koridor Gragas tercihi yaparken, Febiven de karşıda çok fazla büyü hasarı olduğundan orta koridor Kassadin seçiminde bulundu. Üç inhibitörü de alan H2K, 28 dakika süren mücadeleyi üstün bir performans ile kazanmayı başardı ve seriyi 2-1’e getirmiş oldu. Dördüncü maçta da Zed, Ekko ve Azir yasaklayan H2K, Ryu’nun Ryze, Odoamne’nin de Maokai’de gösterdiği iyi performans ile Ejderha etrafında çıkan son takım savaşını da kazandı ve 32 dakikada maçı bitirerek seriyi 5. maça uzatmış oldu.

Sezonun üçüncüsünün belli olacağı serinin beşinci ve son maçında H2K yine aynı yasaklamaları yaptı. İlk yarım saat H2K’in üstün oyununyla geçildi ve maçı bitirmek adına orta koridorda son bir takım savaşı zorlayan ekip, işler istediği gibi gitmeyince Fnatic’in katliam yapmasına engel olamadı ve orta koridor ilk kulesini dahi almayı başaramayan Fnatic, hızlı bir şekilde oyunu bitirdi ve sezonu 3. bitirmeyi başardı.

Avrupa LCS’te final maçı ise bu akşam G2 ve Origen arasında oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir