League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS’te Çeyrek Final sonuçları

Normal sezonun ardından Avrupa LCS Ligi’nde playoff heyecanı çeyrek final karşılaşmaları olan H2K – Giants Gaming ve Unicorns of Love – Roccat mücadeleleri ile başladı. Çeyrek finalin ilk karşılaşması olan H2K ve Giants Gaming arasındaki 5 maçlık mücadele 3-0’lık H2K zaferiyle sonuçlanırken, 5 maça uzayan UOL-Roccat serisi nefesleri kesti.

Ligdeki performansının ardından Giants Gaming’den bu seride bir sürpriz beklesek de maçlara ortak olamayan ekip ağır mağlubiyetler alarak çeyrek finalde elendi. H2K ise 5 maçlık seride rakibine karşı ezici bir üstünlük sağlayarak zorlanmadan yarı finale çıkan takım oldu.

Şimdi maçların detaylı analizine geçelim;

H2K 1 – 0 Giants Gaming
Serinin ilk maçı Gianst Gaming adına tam anlamıyla hezimet oldu. Corki, Nidalee, Viktor gibi şampiyonları seçerek dürtme kompozisyonunu seçen ekip üst koridor için de bu sene sadece birkaç kere destek rolünde gördüğümüz Trundle’ı seçti. Normal sezondaki performansını gösteremeyen Giants ekibi adına özellikle de alt koridorda Adryh ve Godfred arasındaki uyumsuzluk göze çarpan en önemli sorunlardandı. H2K’de ise Loulex, Lee Sin seçimiyle şampiyonun erken oyundaki gücünü kullanarak baskınları ile takım arkadaşlarını öne geçirdi. Destek rolündeki kaSing’de Thresh ile sürekli roam atarak takımına destek oldu. Ayrıca kaSing’in bu maçtaki performansı üst düzeydeydi. Maçın başında çok büyük avantajlar yakalayan H2K snowball’a bağlayarak her koridorda öne geçti. Bunun sonucunda ise karşısında kendisine cevap veremeyen bir Giants Gaming ekibi buldu. Altın farkı çok büyük olunca ve global görevlerde de oyun hızını yakalayamayınca, Giants maçı skor dahi alamayarak kaybetti.

H2K 2 – 0 Giants Gaming
İlk maçtan farklı geçmeyen ikinci maçta Giants Gaming maçın başında alt koridorda yaptığı kule altı sonucunda 3 skor, bir ejderha verip bunun karşılığında herhangi bir şey elde edemeyerek almış olduğu kararın bedelini ağır ödedi. İlk maçı snowball’a bağlayan H2K yine rakibinin hatalarından faydalanarak aynı şeyi uyguladı ve yine karşısında yaptığı hamlelere cevap veremeyen bir Giants Gaming buldu. kaSing harika performansını Alistar seçimiyle devam ettirdi. Odoamne ise Fizz oyunu ile takımını bu maçta sırtlayan isim oldu. Serinin ikinci maçı neredeyse ilk maçın bir kopyası şeklindeydi. Aldığı kararlar ile hata yapan bir Giants Gaming ve bunu çok iyi değerlendiren ve süre uzadıkça hem gold anlamında hem de global anlamda farkı açan bir H2K takımı izlemiş olduk.

H2K 3 – 0 Giants Gaming 
Üçüncü maç Giants Gaming adına ya tamam ya da devam maçıydı. İlk iki maçtaki hatasını takım olarak ne kadar aza indirseler de H2K yine de rakibine karşı üstün gelmeyi başardı. Tekrar Trundle’ı seçen Werlyb iyi bir mücadele ortaya koydu fakat bu performans da galibiyet için yeterli olmadı. Giants ekibi takım olarak diğer maçlara göre daha iyi bir görüntü çizse de rakibine karşı üstünlüğü bir türlü elde edemedi. H2K tarafında ise bu maçta ormanda Loulex yerine yedeğe getirilen BetongJocke oynadı. Meta dışı bir seçim yaparak Kartush alan Ryu ise önceki maçlardaki gibi yine başarılı bir oyun ortaya koydu. Serinin belki de yıldızı olan kaSing ise üçüncü maçta da harika işler yapmaya devam etti. Rakibine karşı üç maçta da bariz üstünlük sağlayan H2K 3-0′ gibi kesin bir sonuç ile adını yarı finale yazdırdı ve xPeke’li Origen’in rakibi oldu.

Origen – H2K arsındaki Avrupa LCS yarı final mücadelesini 15 Ağustos tarihinde lolesports adresinden izleyebilirsiniz.


Çeyrek finalin ikinci karşılaşması olan Unicorns of Love – Roccat mücadelesi ise 5. maça uzayan ve başa baş geçen bir seri oldu. Rakibini 3-2 yenen Unicors of Love yarı finalde Fnatic ile eşleşti.

Şimdi serinin detaylı analizine geçelim;

Unicorns of Love 1 – 0 Roccat
Alışık olmadığımız seçimler gördüğümüz ilk maçta orta koridorda nukeduck, Anivia; yukarı koridorda da Vizicsacsi, Nautilus seçimleriyle dikkat çekti. Yeni ormancısı H0R0 ile ilk maçına çıkan UOL maç zaman zaman ortada geçse de sonunda üstünlük sağlamayı bildi. PowerOfEvil’ın harika Viktor performansı Unicorns of Love’ı galibiyete götüren en önemli olaydı. H0R0 ise ilk maçı olmasına rağmen takımla uyumu yakalamış gözüktü. Roccat tarafında ise Steve, Rumble seçimiyle çok kötü bir oyun geçirdi ve maçın başında kamplandığı için etkisini ortaya koyamadı. Orta koridorda meta dışı Anivia seçimiyle şaşırtan nukeduck bekleneni veremeyen bir başka oyuncu oldu Roccat adına. Sağlam takım savaşları ile rakibine üstünlük sağlayan Unicorns of Love ilk maçı kazanan taraf oldu.

Unicorns of Love 2 – 0 Roccat 
İlk maçın ardından bu maçta hem kompozisyon anlamında hem de oyun anlamında daha iyi bir Roccat izledik. Skor olarak Roccat çoğu zaman önde olsa da kule ve ejderhada geri kalınca altın farkını açamadı. MrRalleZ’ın Kog’Maw performansı ise üst düzeydeydi. Unicorns of Love’da ise PowerOfEvil favori şampiyonlarından olan Varus ile başarılı bir oyun sergiledi ve takımının hasar anlamında bir numaralı kaynağı oldu. Skor anlamında her ne kadar geride olsa da altın ve kulede önde olan UOL takım savaşlarını kaybetmeyip maçı da uzatarak elindeki avantajı çok iyi şekilde kullandı ve ikinci maçtan da galip ayrılan taraf oldu.

Unicorns of Love 2 – 1 Roccat 
Kritik olan üçüncü maçta Rumble, Corki ve Kalista seçimleriyle hasar anlamında çok yüksek potansiyel oluşturan Roccat ekibi ikinci maçtaki gibi skor anlamında maçın erken safhasında öne geçen taraf oldu ve bu sefer rakibine ejderha ya da kule vermeyip altında da öne geçerek çok iyi bir avantaj yakaladı. Takımın yıldızı olan MrRalleZ ise istikrarlı performansına Kalista tercihiyle devam etti ve nukeduck’ın seçmiş olduğu Corki ile birlikte inanılmaz bir hasar oluşturdu. UOL tarafında ise Viktor ve Sivir dışında hasar kaynağı olmayınca, takım savaşlarında istenenler bir türlü sahaya yansımadı. İyi bir oyunla üçüncü maçı kazanan Roccat durumu 2-1’e getirmeyi başardı.

Unicorns of Love  2 – 2 Roccat
60 dakika süren dördüncü maçta Unicorns of Love oyunun orta safhasında inanılmaz avantajlar yakalasa da bunu değerlendiremedi. Baronu alan UOL rakibinin iki inhibitörünü açmayı başardı fakat son bir takım savaşı ile oyunu bitirmeyi başaramadı. Maça çok iyi tutunan Roccat yine MrRalleZ’in muazzam Kalista oyunu ve nukeduck’ın Viktor ile takımını sırtlaması sonucunda Nexus kulelerini düşmüş olsa dahi son bir savaşla baronu da alarak ölüm sürelerinin artık çok uzun olduğu dakikalarda rakibinin yapamadığını yaptı ve inanılmaz bir geri dönüş ile serinin dördüncü maçını kazandı.

Unicorns of Love 3 – 2 Roccat
Serinin son maçı olan beşinci maçta aynı üçüncü maçtaki gibi skorda Roccat önde olsa da kule ve altın farkında önde olan Unicorns of Love; Gnar, Orianna ve Alistar kombosunu çok iyi bir şekilde kullanarak oyun sonundaki takım savaşlarını kazandı ve baronu da alarak rakibinin inhibitörlerini açmayı başardı. Rakibinin kulelerini almasına hiçbir şekilde yanıt veremeyen Roccat kuleleri alamayışının bedelini ağır ödedi. Wombo Combo dediğimiz olayı çok iyi gerçekleştiren UOL, baron güçlendirmeli minyonlar ile rakibinin inhibitörlerini aldıktan sonra dördüncü maçta yapmış olduğu hatayı tekrarlamayarak maçı bitirmeyi başardı ve yarı finalde Avrupa LCS normal sezonunu namağlup tamamlayan Fnatic’in rakibi olmayı başardı.

Unicorns of Love – Fnatic arsındaki yarı final mücadelesini 16 Ağustos tarihinde lolesports adresinden izleyebilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir